Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Święto wiosny w malarstwie Anny Miarczyńskiej

Od 20 kwietnia do 13 maja można oglądać wystawę prac malarskich Anny Miarczyńskiej "Święto wiosny, przebudzenie z zimowego snu".

22042015wystawa1_19_04_15

Część wystawy można oglądać w budynku Miejskiego Domu Kultury przy ul. 3 Maja, a drugą część w siedzibie Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej.

W ubiegłą niedzielę odbył się wernisaż prac artystki, na który przyszli miłośnicy sztuki oraz przyjaciele malarki.

- Wystawa "Święto Wiosny - czyli przebudzenie z zimowego snu" to możliwość spotkania i rozmów z obrazami, które malowałam w różnych okresach na przestrzeni wielu lat, różnymi technikami - źródła ich inspiracji były również różnorodne - może znajdziecie wśród nich ten "swój", który szczególnie was poruszy, od którego odbierzecie cenny impuls - mówiła malarka o swoich pracach.

Anna Miarczyńska studiowała na warszawskiej ASP na Wydziale Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowej. Dyplom uzyskała w 1986 roku. Najczęściej maluje portrety, kopie, ilustracje do książek i czasopism, obrazy na indywidualne zamówienia. W ostatnich latach pochłaniało ją malarstwo na ścianach. Najchętniej jednak w zaciszu pracowni tworzy mandale oraz kompozycje własne o pogodnej tematyce z pogranicza bajki czy fantastyki. Ważnym motywem wielu obrazów są kobiety, anioły, duchy natury, alegorie pór roku i żywiołów ziemi.

Wernisaż odbył się w niedzielę 19 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

Zobacz zdjęcia:
Święto wiosny w malarstwie Anny Miarczyńskiej (19.04.2015)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies