Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Ostra krytyka posła Czartoryskiego w SuperStacji

Gwiazdą polskiego internetu stał się na kilka dni Arkadiusz Czartoryski, poseł PiS z naszego okręgu. Wypowiedź na temat dzieci poczętych na skutek gwałtu rozgrzała komentatorów do czerwoności.

(Fot. kadr SuperStacja)

O wypowiedzi posła Arkadiusza Czartoryskiego napisały największe polskie serwisy internetowe. Jego wypowiedzi próżno jednak szukać prawicowych mediach jak niezalezna.pl, wpolityce.pl czy fronda.pl.

W poniedziałkowym wydaniu programu satyrycznego "Krzywe Zwierciadło" na antenie SuperStacji prowadzący Kuba Wątły kilkukrotnie określił posła Arkadiusza Czartoryskiego jako "posiadającego gówno zamiast mózgu" - donosi serwis pikio.pl. "Zapowiedział też, że nie boi się wytoczenia mu procesu przez posła Czartoryskiego - czytamy w serwisie.

- Pozwij mnie gnoju - mówił w emocjach stojąc na tle niekorzystnego zdjęcia posła PiS. Obecny w studio dr Tomasz Kowalczuk stwierdził, że reakcja była usprawiedliwiona, gdyż również według niego, słowa posła były skandaliczne - pisze pikio.pl.

SuperStacja wideo z poniedziałkowego programu usunęła ze swojej strony internetowej.

Wypowiedź posła Czartoryskiego przytoczył także ASZdziennik.pl, bardzo popularny serwis satyryczny, znany z publikowania specjalne przygotowanych nieprawdziwych aktualności.

- Jeżeli myślałeś, że zakaz aborcji po gwałcie to skomplikowana sprawa, to przeczytaniu tej wypowiedzi zmienisz zdanie. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chyba zaczęli się licytować o to, kto będzie bardziej kontrowersyjny w tym temacie. Bo przy tym co powiedział poseł Czartoryski, wypowiedzi premier Szydło to wesolutkie disco-polo - czytamy w serwisie ASZdziennik.pl.

Nie mogło zabraknąć wypowiedzi ostrołęckiego parlamentarzysty na demotywatorach. Autor mema zdjęcie z wypowiedzią Czartoryskiego w "SuperExpressie" opatrzył podpisem "rozumiem, że u Czartoryskich gwałcenie włościanek było rodzinną tradycją i stąd ten sentyment".

Oprócz tysięcy anonimowych komentatorów na temat wypowiedzi posła Czartoryskiego głos zabrało także grono blogerów.

- Idąc tropem prokreacyjnej myśli pana p osła, wychodzi na to, że w sumie opłaciła się nam ta wojna. Domieszka dobrej, germańskiej krwi wyszła nam na dobre. Przybyło "dobrych Polaków, wspaniałych ludzi, naukowców" o bardziej aryjskich rysach, w miejsce mniej wartościowego elementu, który wojny nie przeżył. Nie przeżyło też wiele spośród ofiar tych gwałtów - pisze autor bloga "Domański na piątki" we wpisie pt. "Gwałt na ludzkim rozumie i przyzwoitości". - Jeśli w wyniku wojennych gwałtów, tych okrutnych zbrodni, "przybywa tu i tam dobrych i wspaniałych ludzi, naukowców", to "arystokratów" może być więcej w sposób radykalnie mniej drastyczny i całkowicie zgodny z prawem. Wystarczy, że ktoś sobie w odpowiednim urzędzie zmieni nazwisko z Czartoryjski na Czartoryski - czytamy we wpisie.

- Nie mam pojęcia, skąd wiedza pana posła na temat losów dzieci, ofiar masowych gwałtów Niemców i ich naukowych karier. Zapewne te dzieci nie miały owych bruzd, które ponoć mają dzieci z in vitro, więc trudno je było rozpoznać. A z tych z bruzdami nic dobrego pewnie nie wyrasta - dodaje na zakończenie autor wpisu.

- Czyżby ruscy żołdacy także za mało Polek zgwałcili? - pyta bloger Fossil w serwisie salon24.pl.

- Dobrze chociaż, że mimochodem zauważył, iż dla kobiety to dramat. Ale co tam, po gwałcie, jak już kobieta ten dramat przeżyje, powinna podnieść się, otrzepać i popaść w patriotyczny zachwyt, bo może właśnie dobrego Polaka poczęła. I jak wzorowa torba na płód przez dziewięć miesięcy powinna trwać w tym zachwycie, by na końcu, wśród wrzasków radości, wydać na świat obojętnie jak spłodzonego przyszłego uczonego. A co z tymi zgwałconymi przez Sowietów, panie pośle? Też dobrych Polaków, czy "gorszy sort" powiły? Nie ma co odwoływać się do zrozumienia czy współczucia takiego typa. Swoją wypowiedzią wyraźnie określił miejsce i rolę kobiety jako automatycznej wylęgarni, pozbawionej uczuć i wrażliwości. Tyle że brak oporów, poważenie się na użycie takich argumentów, to pana Czartoryskiego sytuuje wśród tępych, zaprogramowanych na jednym, fiksatów tego świata - komentuje wrednazouza.

Więcej o wypowiedzi posła Czartoryskiego:
- "Ma oczy dokładnie takie jak tatuś. Kochany dzidziuś"
- Poseł Czartoryski o gwałtach i ciąży w "SE"

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie

Pozostałe wiadomości Prezes Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej z prestiżowym odznaczeniem. Monika Tym…
Prezes Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej z prestiżowym odznaczeniem. Monika Tym…
11.02.2026 · 5087 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Ile zapłacimy za pączka w 2026 r. w Ostrowi Mazowieckiej?
Ile zapłacimy za pączka w 2026 r. w Ostrowi Mazowieckiej?
12.02.2026 · 2642 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Rozłam w Polsce 2050. Posłanka Żaneta Cwalina-Śliwowska w nowym klubie parlamentarnym - C…
Rozłam w Polsce 2050. Posłanka Żaneta Cwalina-Śliwowska w nowym klubie parlamentarnym - C…
19.02.2026 · 1449 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady szkolili pracowników sektora energetycznego (zdjęcia)
Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady szkolili pracowników sektora energetycznego (zdjęcia)
11.02.2026 · 1329 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości W sklepach ceny wciąż podnoszą się szybciej niż inflacja
W sklepach ceny wciąż podnoszą się szybciej niż inflacja
19.02.2026 · 1094 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Strzeleckie Mistrzostwa 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozstrzygnięte (zdjęc…
Strzeleckie Mistrzostwa 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozstrzygnięte (zdjęc…
17.02.2026 · 1022 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości W ubiegłym roku zamknięto 197 tys. jednoosobowych firm
W ubiegłym roku zamknięto 197 tys. jednoosobowych firm
12.02.2026 · 920 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Sklepy zrobiły o 13 proc. więcej akcji rabatowych niż rok temu
Sklepy zrobiły o 13 proc. więcej akcji rabatowych niż rok temu
21.02.2026 · 881 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Jak wybrać odpowiednie gniazdko elektryczne do mieszkania?
Jak wybrać odpowiednie gniazdko elektryczne do mieszkania?
16.02.2026 · 850 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Polacy odpoczną od szaleńczego rajdu cen masła
Polacy odpoczną od szaleńczego rajdu cen masła
23.02.2026 · 814 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Walentynkowy weekend pełen atrakcji w Capitol Fun Park
Walentynkowy weekend pełen atrakcji w Capitol Fun Park
13.02.2026 · 800 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Restrukturyzacja działa - trzeba tylko sięgnąć po pomoc
Restrukturyzacja działa - trzeba tylko sięgnąć po pomoc
11.02.2026 · 754 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Kombajny - jak działają i dlaczego są tak ważne w rolnictwie?
Kombajny - jak działają i dlaczego są tak ważne w rolnictwie?
10.02.2026 · 710 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Weekend w Warszawie: plan zwiedzania + nocleg w centrum
Weekend w Warszawie: plan zwiedzania + nocleg w centrum
18.02.2026 · 608 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Czy sucha karma dla psa naprawdę może wspierać higienę jamy ustnej?
Czy sucha karma dla psa naprawdę może wspierać higienę jamy ustnej?
19.02.2026 · 510 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Jakie przysmaki dla psa najlepiej sprawdzają się na treningu?
Jakie przysmaki dla psa najlepiej sprawdzają się na treningu?
17.02.2026 · 416 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Twoje auto u mechanika? Zachowaj mobilność i komfort na trasie do Warszawy dzięki usługom…
Twoje auto u mechanika? Zachowaj mobilność i komfort na trasie do Warszawy dzięki usługom…
18.02.2026 · 344 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta 183 płatności kartą Kwiatkowskiej, dom pod Ostrowią Krajewskiej do remontu i rekreacyjna …
183 płatności kartą Kwiatkowskiej, dom pod Ostrowią Krajewskiej do remontu i rekreacyjna …
15.02.2026 · 17659 osób przeczytało ten artykuł
Edukacja Bal jak z bajki! Studniówka LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)
Bal jak z bajki! Studniówka LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)
07.02.2026 · 14025 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Trzy godziny dyskusji i decyzja w sprawie szkoły muzycznej. Tak głosowała Rada Miasta
Trzy godziny dyskusji i decyzja w sprawie szkoły muzycznej. Tak głosowała Rada Miasta
05.02.2026 · 11226 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Grzegorz Malec uderza w rodziców szkoły muzycznej: "Elita najlepiej smakuje, gdy rachunek…
Grzegorz Malec uderza w rodziców szkoły muzycznej: "Elita najlepiej smakuje, gdy rachunek…
08.02.2026 · 9685 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu O zarzutach dla 52-letniego mężczyzny z Małkini Górnej pisze cała Polska
O zarzutach dla 52-letniego mężczyzny z Małkini Górnej pisze cała Polska
01.02.2026 · 9650 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Burmistrz nie odpuszcza. Jest projekt uchwały w sprawie likwidacji szkoły muzycznej
Burmistrz nie odpuszcza. Jest projekt uchwały w sprawie likwidacji szkoły muzycznej
29.01.2026 · 8328 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Dlaczego wiceburmistrz Jolanta Zadroga zrezygnowała na cztery dni ze stanowiska?
Dlaczego wiceburmistrz Jolanta Zadroga zrezygnowała na cztery dni ze stanowiska?
16.02.2026 · 8216 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Awantura na cały kraj! TVP, Wyborcza.pl, Interia.pl - wszyscy piszą o likwidacji szkoły m…
Awantura na cały kraj! TVP, Wyborcza.pl, Interia.pl - wszyscy piszą o likwidacji szkoły m…
31.01.2026 · 8038 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Niecodzienna sprawa. Mieszkaniec chce likwidacji latarni
Niecodzienna sprawa. Mieszkaniec chce likwidacji latarni
20.02.2026 · 7954 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Prohibicja w Ostrowi Mazowieckiej!? Decyzja już 5 lutego. ANKIETA
Prohibicja w Ostrowi Mazowieckiej!? Decyzja już 5 lutego. ANKIETA
28.01.2026 · 7722 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Cztery firmy zgłosiły się do rozmów o budowie obiektu po SDH i Kurpiowskiej
Cztery firmy zgłosiły się do rozmów o budowie obiektu po SDH i Kurpiowskiej
08.02.2026 · 7568 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Nowa zastępczyni dyrektora w MOPS w Ostrowi Mazowieckiej
Nowa zastępczyni dyrektora w MOPS w Ostrowi Mazowieckiej
11.02.2026 · 7450 osób przeczytało ten artykuł
Policja Tragiczny wypadek na S8. Dwie osoby nie żyją (zdjęcia)
Tragiczny wypadek na S8. Dwie osoby nie żyją (zdjęcia)
16.02.2026 · 6531 osób przeczytało ten artykuł
Edukacja Studniówka uczniów "Ekonomika". Niezapomniana noc w Maciejowej Chacie (zdjęcia, wideo)
Studniówka uczniów "Ekonomika". Niezapomniana noc w Maciejowej Chacie (zdjęcia, wideo)
31.01.2026 · 6409 osób przeczytało ten artykuł
Policja Tragiczny finał poszukiwań seniora z Ostrowi. Znaleziono ciało 82-latka
Tragiczny finał poszukiwań seniora z Ostrowi. Znaleziono ciało 82-latka
06.02.2026 · 6330 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Bardzo mocne słowa na sesji. "Wykorzystał pan emocje rodziców do celów politycznych". "No…
Bardzo mocne słowa na sesji. "Wykorzystał pan emocje rodziców do celów politycznych". "No…
09.02.2026 · 6166 osób przeczytało ten artykuł
Policja Bus z osobami z niepełnosprawnościami uderzył w ciężarówkę. Trzy osoby zginęły
Bus z osobami z niepełnosprawnościami uderzył w ciężarówkę. Trzy osoby zginęły
02.02.2026 · 6139 osób przeczytało ten artykuł
Policja Szokujące zdarzenie na imprezie. Pijana 37-latka ugryzła ratownika i policjanta
Szokujące zdarzenie na imprezie. Pijana 37-latka ugryzła ratownika i policjanta
04.02.2026 · 6099 osób przeczytało ten artykuł
Policja Śmiertelny wypadek. 75-latek zginął w czołowym zderzeniu (zdjęcia)
Śmiertelny wypadek. 75-latek zginął w czołowym zderzeniu (zdjęcia)
17.02.2026 · 6054 osób przeczytało ten artykuł

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz

Twoja opinia pomaga być na bieżąco

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.

0 / 1200 Wskazówka: zaznacz fragment artykułu i kliknij „Zacytuj”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Reklama



Komentarze 0
Opcje

Dostosuj preferencje treści (zapis lokalny w przeglądarce):

Dołącz