W lipcu wypoczywaliśmy i trenowaliśmy w Górowie Iławeckim. W tej małej miejscowości na Warmii spotkali się karatecy z Ostrowi Mazowieckiej, Malborka, Grudziądza i Lidzbarka Warmińskiego.
Treningi odbywały się w 3 razy dziennie i obejmowały naukę kata, technikę karate, posługiwanie się bo ( kij) oraz gry i zabawy sportowe. Uczestnicy byli podzieleni na grupy wiekowe i zajęcia były dostosowane do ich możliwości rozwojowych. Mieliśmy też wycieczkę do Świętej Lipki oraz do siedziby Hitlera - Wilczego Szańca.
Niektórzy nasi karatecy są również zapalonymi wędkarzami i mogli spędzić czas na wędkowaniu. Obóz zakończył się testem Coopera oraz egzaminem na wyższe stopnie uczniowskie. Głównymi instruktorami byli Sensni Kunicki z Malborka , sensei Kalamarski z Grudziądza oraz sensei R.Grabowski z OKKK. Bardzo dużo zaangażowania wykazali również młodsi instruktorzy , między innymi sempai Maria Jasko , która prowadziła zajęcia z najmłodszymi uczestnikami obozu.
W sierpniu sensei R. Grabowski oraz sempai Maciek Laskowski , Marek Nowak , Piotr Laskowski i Darek Nowak wzięli udział w Międzynarodowym Seminarium IKO w Lublinie. W tym roku wzięli w nim udział również goście Belgii, Białorusi, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Rumunii, Tunezji, Ukrainy, Węgier i USA.
Głównymi instruktorami byli japońscy mistrzowie shihan Sejij Isobe 8 Dan i shihan Katsuhito Gorai 6 Dan . Poza nimi prowadzili treningi shihan Eugeniusz Dadzibug, sensei Dorel Bulearca z Rumunii i sensei Sylwester Sypień.. Podczas tego zgrupowania przeprowadzono również egzaminy na stopnie kyu. Do egzaminu na brązowy pas podszedł sempai Maciej Laskowski. Test był bardzo trudny i zaledwie co trzeci uczestnik egzaminu zaliczył go pozytywnie. Nasz zawodnik okazał się bardzo dobrze przygotowany i pozytywnie przeszedł sprawdzian.
Treningi w OKKK rozpoczęły się już pod koniec sierpnia. W klubie prowadzimy nabór do sekcji dziecięcej oraz młodzieżowej . Sekcja zawodnicza rozpoczęła już intensywne treningi . Najbliższe ważne zawody to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Puchar Polski oraz Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie ( Serbia).
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.