Na placu przed ostrowskim Dębem Wolności dziś w południe odbyły się oficjalne uroczystości upamiętniające rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystości rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu Państwowego przy udziale Młodzieżowej Orkiestry Dętej, po krótkim wstępie głos zabrał burmistrz miasta Jerzy Bauer.
-11 listopada rozpoczęto świętować już od 1920, zawsze z tą datą wiązano niepodległość, bo potrzeba dat symbolicznych, symboli czegoś co łączy, treści, osoby i pokazuje jak w soczewce długie procesy które na co dzień nie są zauważalne - burmistrz Jerzy Bauer
Pod Dębem Wolności poczty sztandarowe wraz z przedstawicielami samorządu i organizacji pozarządowych złożyły kwiaty. Na zakończenie uroczystości odbyła się krótka część artystyczna montaż słowno muzyczny oraz odegranie roty przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą.

💬 Komentarze (0)