Wizyta Zarządu NLOT w Ostrowi Mazowieckiej - początek nowej współpracy?
Zarząd Nadbużańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej odwiedził Ostrów Mazowiecką, mając na celu promocję Dorzecza Bugu jako atrakcyjnego regionu turystycznego i integrację środowisk zainteresowanych rozwojem turystycznym. Nasze miasto podczas tego spotkania otrzymało propozycję przystąpienia do organizacji.
Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka
We wtorek 23 maja Ostrów Mazowiecką odwiedził Zarząd Nadbużańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej z siedzibą w Siedlcach. Celem wizyty była realizacja misji organizacji, która polega na promowaniu Dorzecza Bugu jako atrakcyjnego regionu turystycznego, a także na integracji środowisk samorządu terytorialnego, gospodarczego i zawodowego zainteresowanych rozwojem turystycznym oraz dziedzictwem kulturowym i kulinarnym Dorzecza Bugu. W ramach wizyty odbyło się spotkanie z kierownictwem samorządu Ostrowi Mazowieckiej, po którym gościom zaprezentowano przykłady lokalnej rewitalizacji i adaptacji miejskiej infrastruktury do potrzeb mieszkańców.
Jednym z kluczowych miejsc, które odwiedzono była Galeria Sztuki Jatki służąca jako miejsce wystaw i spotkań artystycznych. Następnie, Zarząd NLOT miał okazję zwiedzić Starą Elektrownię, w której obecnie znajduje się wystawa poświęcona kulturze łowieckiej. Wystawa o prymasie Wyszyńskim na placu również przyciągnęła uwagę gości.
Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Muzeum Dom Rodziny Pileckich dała Zarządowi NLOT pełniejszy obraz o historii i kulturze miasta, a centrum rekreacji nad stawem miejskim pokazało możliwości spędzania czasu wolnego w sercu Ostrowi Mazowieckiej.
Kulminacyjnym punktem wizyty był moment, gdy Zarząd NLOT złożył samorządowi Ostrowi Mazowieckiej propozycję podjęcia współpracy i przystąpienia do organizacji. To wydarzenie otwiera nowe możliwości dla Ostrowi Mazowieckiej w obszarze promocji turystycznej i kulturalnej regionu. Zarząd samorządu miejskiego zadeklarował przeprowadzenie analiz dotyczących potencjalnej współpracy z NLOT.