Strażacy mają nowy sprzęt do akcji! Większa skuteczność, lepsze wyposażenie i jeszcze szybsza pomoc w razie potrzeby!
Strażacy z OSP Podbiele zyskali nowoczesny, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, który zwiększy ich możliwości w akcjach ratunkowych. Wszystko dzięki wsparciu, jakie jednostka otrzymała m.in. od Gminy Stary Lubotyń, która przekazała na ten cel 180 tys. zł. Nowy pojazd to Renault Mascott, wcześniej użytkowany przez zawodowych strażaków z Ostrowi Mazowieckiej.
Wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 1 m.sz., autopompę o wydajności 250 l/min, maszt oświetleniowy i wyciągarkę, zapewni jeszcze większą skuteczność działań ratowniczych. Kabina pozwala na przewóz pięciu strażaków, co znacząco usprawni wyjazdy do interwencji.
![Strażacy mają nowy sprzęt do akcji! Większa skuteczność, lepsze wyposażenie i jeszcze szybsza pomoc w razie potrzeby!
[foto]40998[/foto]
S](https://www.ostrowmaz24.pl/uploads/artykuly/2025/02/nowy-woz-strazacki-w-osp-podbiele-fot-gmina-stary-lubotyn-jpg_67b8669f9f2f7-big.webp)
💬 Komentarze (0)