Opublikowano

Dwóch mężczyzn w rejestrze za czyny pedofilskie w powiecie ostrowskim

W publicznym "Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym" figurują dwie osoby, które popełniły czyny pedofilskie w powiecie ostrowskim:

W publicznym "Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym" figurują dwie osoby, które popełniły czyny pedofilskie w powiecie ostrowskim: w Pętkowie Wielkim (gmina Zaręby Kościelne) oraz w Królach Dużych (gmina Andrzejewo). Przy obu wpisach w rubryce "miejscowość, w której osoba przebywa" widnieje: "w trakcie weryfikacji".

Jedną z osób w rejestrze jest 36-letni Sławomir S. Urodził się w Ostrowi Mazowieckiej. Przestępstwa popełniał w Pętkowie Wielkim (gmina Zaręby Kościelne): od 14 maja 2004 r. do 23 lutego 2012 r. oraz od 14 maja 2004 r. do 10 czerwca 2007 r. Wyrok zapadł 28 października 2019 r. i uprawomocnił się 10 marca 2020 r. Orzeczono 4 lata pozbawienia wolności, 3 lata zakazu kontaktu z pokrzywdzoną oraz 3 lata zakazu zbliżania się poniżej 50 m. Karę odbywał od 29 września 2020 r. do 26 września 2024 r. w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych (powiat ostrołęcki). W rubryce dotyczącej miejsca pobytu widnieje wpis: "w trakcie weryfikacji".

Drugą osobą w rejestrze jest 66-letni Eugeniusz H. Urodził się w Ostrowi Mazowieckiej. Przestępstwa popełniał w Królach Dużych (gmina Andrzejewo): od września 2014 r. do 3 czerwca 2015 r. Wyrok wydano 29 sierpnia 2017 r., uprawomocnił się 28 grudnia 2017 r. Kara: 1 rok i 6 miesięcy więzienia. Dodatkowo 10 lat zakazu kontaktu z pokrzywdzoną i wskazanymi osobami oraz 10 lat zakazu zbliżania się do określonych osób. Został warunkowo zwolniony. Postanowienie wydano 28 marca 2018 r. Uprawomocniło się 5 kwietnia 2018 r., na okres próby do 28 marca 2020 r., pod dozorem kuratora. W rubryce dotyczącej miejsca pobytu wpisano: "w trakcie weryfikacji".

Obaj zostali skazani m.in. z art. 200 §1 kodeksu karnego – to przestępstwo polega na dopuszczaniu się czynności seksualnych wobec osoby poniżej 15 lat. Za ten czyn grozi od 2 do 15 lat więzienia.

Publiczny "Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym" dostępny jest pod adresem: https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/home

 

💬 Komentarze (3)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (3)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz