Po zimie są pęknięcia na nowej drodze w Kamieńczyku Wielkim – na ostatniej sesji Rady Gminy Boguty-Pianki (odbyła się 11 marca 2026) zgłosił problem radny Mieczysław Godlewski.
- Kiedy będziemy coś z tym robić? – dociekał radny.
- Po tej zimie na wielu drogach, również tych najnowszych, wykonanych w ubiegłym roku, pojawiają się pęknięcia poprzeczne – mówił wójt Jędrzej Drewnowski. - Zgłaszaliśmy już ten fakt do wykonawców.
- Tak, ale warto się pospieszyć z naprawą, bo jak rolnicy zaczną pracować na polach, to koła ciężkiego sprzętu te pęknięcia mogą powiększać. Ja ich naliczyłem na krótkim odcinku osiem - mówił radny.
- Zobaczymy, może zaczniemy te wyrwy łatać elastyczną masą - mówił Michał Rutkowski, kierownik Referatu Inwestycji, Rozwoju i Infrastruktury Urzędu Gminy. - Przyczyną jest mróz - dodał. – Ani projektanta, ani wykonawcy nie możemy za to winić. Omówimy jeszcze tę sprawę z fachowcami – zapewnił.

💬 Komentarze (2)