Punkt piłkarek w Grodzisku Mazowieckim (zdjęcia)

W niedzielne południe piłkarki Klubu Sportowego Ostrovia rozegrały spotkanie 3 kolejki rozgrywek III ligi w grupie mazowieckiej. Tym razem podopieczne Michała Kacprzaka zremisowały w meczu wyjazdowym z Mazovią Grodzisk Mazowiecki 3:3.

15092015mazovia_ostrovia_kobiety1_13_09_15

Od początku starcia w Grodzisku Mazowieckim optyczną przewagę uzyskały nasze piłkarki. Niestety po niedokładnym podaniu jednej z zawodniczek rywalki strzeliły bramkę na 1:0. Po tym golu gra się wyrównała. Mazovia zaczęła śmielej atakować co przyczyniło się do zdobycia kolejnych dwóch bramek po rzutach karnych. Do przerwy nasze zawodniczki przegrywały 3:0.

Podopieczne trenera Michała Kacprzaka nie załamały się fatalnym wynikiem do przerwy i bardziej zmotywowane wyszły na drugą część spotkania. W 55 minucie w polu karnym faulowana była Kamila Brzostek, a Ewa Zadroga pewnym uderzeniem z 11 metrów zmniejszyła rozmiar wyniku. Ostrowianki dalej atakowały co przełożyło się w 65 minucie, Kamila Brzostek otrzymała podanie w polu karnym i technicznym strzałem po ziemi tuż przy słupku zdobyła kontaktowego gola.

Od tej pory Ostrovia stwarzała coraz więcej dogodnych sytuacji, ale dopiero w ostatniej minucie po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ewy Zadrogi najniższa na boisku Ola Wilk strzałem głową doprowadziła do remisu.

Po tej bramce nastąpiło rozluźnienie w naszym zespole i Mazovia przeprowadziła ostatnią akcję. Napastniczka z Grodziska stanęła sam na sam z naszą bramkarką. Na szczęście Joanna Żak do końca zachowała koncentrację i piękną paradą uchroniła nasz zespół od porażki.

W następnej kolejce nasze zawodniczki podejmą drużynę Królewscy Płock. Najbliższy przeciwnik do lider rozgrywek, który do tej pory nie stracił żadnych punktów. Mecz odbędzie się przy ul. Warchalskiego w sobotę 19 września o godz. 12.00.

Mazovia Grodzisk Mazowiecki - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 3:3 (3:0)
Bramki: Zadroga 55. (k) Brzostek 65. Wilk 80.

Ostrovia: Żak - Kempisty, Grabowska, Wilk, Śladewska - Chrobot, Zadroga, Budna (50. Kordyszewska), Zaręba (60. Rypińska) - Tyl, Brzostek oraz Kowalczyk, Wojno, Podleś, Galanty.