Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Sukcesy "goryli" na Octopus BJJ Cup (zdjęcia)

Octopus BJJ Cup to turniej Brazylijskiego Jiu Jitsu, który w tym roku otworzył sezon jesienno-zimowy dla osób walczących w kimonach. Impreza odbyła się w hali sportowej "Tęcza" w Łodzi.

Debiutujący w kalendarzu sportowym turniej zgromadził prawie 400 zawodników i zawodniczek z całego kraju.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Zebrali mnóstwo sponsorów, załatwili świetne miejsce, zadbali o nagrody, wspaniałe medale i co rzadko się zdarza wszystkie walki poszły zgodnie z planem.

Nie mogło zabraknąć na takiej imprezie zawodników Academii Gorila z Ostrowi Mazowieckiej. Krystian Śladewski, Maciek Orzech, Tomasz Majewski, Sebastian Radziejewski i Grzegorz Kowalczyk to skład ostrowskiej reprezentacji.

Tak się złożyło, że wszyscy trafili do mocno i licznie obsadzonych kategorii. Wspinanie się po turniejowej drabince było ciężkie, a wdarcie się do strefy medalowej odległe.

Maciek Orzech i Sebastian Radziejewski dotarli do ćwierćfinałów swoich kategorii. Maciek pechowo i w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał punktowo swoje wejście do strefy medalowej. Sebastianowi zabrakło ciut szczęścia lub jednej akcji, żeby podium nie przeszło koło nosa. Krystian, Tomek i Grzesiek zameldowali się na podium.

Krystian w pierwszej walce doznał kontuzji żeber i w kolejnej nie mógł już dać z siebie wszystkiego, ponieważ ból mocno go ograniczał. Przegrał na punkty w półfinale i zajął trzecie miejsce. Grzegorz też w nie miał szczęścia w półfinale. Przy jednym ze sprowadzeń na ziemię trzasnęło kolano i nie dało się kontynuować walki. Ostatecznie zdobył brązowy medal w kategorii purpurowych pasów.

Największy sukces z ostrowskiej drużyny odniósł Tomasz Majewski. Tomek w kategorii liczącej 29 zawodników odprawiał jednego po drugim, aż do finału. W ostatnim starciu musiał uznać wyższość rywala i zdobył srebrny medal.

Academia Gorila jako drużyna wystawiła do rywalizacji 50 zawodników i zawodniczek. Duch sportowy, wzajemne wsparcie i świetna zabawa na Octopus BJJ Cup zaowocowały 20 medalami.

- Octopus BJJ Cup to świetny turniej i mamy nadzieję, że na stałe zagości w kalendarzu. Jeżeli tak, to za rok na pewno nas tam nie zabraknie. Teraz wracamy na matę i ciężko trenujemy, bo przed nami najważniejsze zawody w roku Mistrzostwa Polski BJJ. Już 14-15 listopada zapraszamy wszystkich kibiców do Poznania - mówi Grzegorz Kowalczyk, trener i zawodnik ostrowskiej Academii Gorila.

Sukcesy "goryli" na Octopus BJJ Cup (fot. archiwum prywatne)