Sokół wygrał po raz trzeci (zdjęcia)

Ostrowscy koszykarze po emocjonującym spotkaniu pokonali po dogrywce ZKS Stal Stalowa Wola 75:70. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Zarówno w pierwszej jak i drugiej kwarcie mecz toczył się punkt za punkt.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 31:31.

Trzecia kwarta to popis podopiecznych Grzegorza Helcbergiela. Michał Wojtyński trafiał z każdej pozycji. Wynik 22:5 mówi sam za siebie. Niestety 17-punktowa przewaga została roztrwoniona w ostatniej części spotkania. Goście zdołali doprowadzić do remisu. Gdy wybiła syrena kończąca mecz na tablicy widniał remis 64:64.

Sędziowie Bartłomiej Kucharski i Mateusz Tychowski zarządzili 5-minutową dogrywkę. Lepiej rozpoczęli koszykarze ze Stalowej Woli wychodząc na prowadzenie po celnym rzucie Macieja Pietrasa. Chwilę później to Sokół był na prowadzeniu. Celnie za trzy punkty po raz kolejny trafił Michał Wojtyński. Prowadzenia już do końca spotkania Sokół nie oddał. Ostatecznie nasza drużyna wygrała 75:70.

Najlepszym zawodnikiem spotkania bez wątpienia był Michał Wojtyński, którzy zdobył 33 punkty.

Dzięki trzeciemu zwycięstwu w tym sezonie Sokół w rozgrywkach 2 ligi mężczyzn, grupie B zajmuje obecnie czwarte miejsce. Wyprzedzają ich tylko KS Księżak Łowicz, MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl i AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź.

Na następne starcie podopieczni Grzegorza Helcbergiela udadzą się do Bielska Podlaskiego. Mecz zaplanowano na sobotę 7 listopada.

Sokół Ostrów Mazowiecka - ZKS Stal Stalowa Wola 75:70 (18:18, 13:13, 22:5, 11:28, dogrywka: 11:6)

Sokół: Wojtyński 33 pkt, Barszcz 9 pkt, Koźluk 7 pkt, Jaworski 7 pkt, Skarpetowski 6 pkt, Grudziński 5 pkt, Zapert 4 pkt, Niedbalski 2 pkt, Zadroga 2 pkt, Grabowski, Wilczyński.

Sokół Ostrów Mazowiecka - ZKS Stal Stalowa Wola (31.10.2015)