III liga kobiet: Ostrovia lepsza od DAF Płońsk (zdjęcia)

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach III ligi kobiet w grupie mazowieckiej zaliczyły dziś piłkarki Klubu Sportowego Ostrovia. Tym razem podopieczne Michała Kacprzaka na boisku przy ulicy Warchalskiego pokonały DAF Płońsk 2:1.

Pierwszą bramkę strzeliła drużyna gości po prostopadłym podaniu ze środka pola. Nasza bramkarka znalazła się szybciej przy piłce od przeciwnika, ale niestety wybijając futbolówkę niefortunnie nabiła napastniczkę z Płońska i piłka wpadła do bramki.

Na szczęście nasze dziewczyny nie załamały się straconą bramką i już dwie minuty później cieszyły się z wyrównania. Po dośrodkowaniu Michaliny Chrobot piłkę do siatki skierowała Kamila Brzostek.

W drugiej odsłonie ostrowianki oddały wiele strzałów na bramkę rywali, niestety większość z nich była niecelna. Dopiero w 74. minucie błysnęła Ewa Zadroga. Zawodniczka Ostrovii biegnąc ze środka pola minęła trzy przeciwniczki i wyłożyła piłkę Kamili Brzostek, która po raz drugi wpakowała piłkę do siatki. Mecz zakończył się zwycięstwem Ostrovii 2:1.

Było to ostatnie starcie podopiecznych Michała Kacprzaka na własnym boisku podczas rundy jesiennej. Natomiast ostatnia kolejka tego roku rozegrana zostanie w niedzielę 15 listopada. Piłkarki Ostrovii zmierzą się w Otwocku z miejscowym Startem.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - DAF Płońsk 2:1 (1:1)
Bramki: Brzostek 20. 74. - 18.

Ostrovia: Żak - Śladewska, Kempisty, Wilk, Wojno - Chrobot (75. Kordyszewska), Zadroga, Świercz, Zaręba - Brzostek (80. Rypińska), Tyl (60. Cichowska) oraz Galanty, Podleś.

III liga kobiet: KS Ostrovia - DAF Płońsk (11.11.2015)