Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


B jak bezpieczny, N jak niechroniony (zdjęcia)

Na wykładzie ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w rolę wykładowcy wcieliła się naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Ewa Dmochowska z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Opowiedziała słuchaczom o programie profilaktycznym "B jak bezpieczny, N jak niechroniony".

- Adresatami tego projektu są piesi, seniorzy, dzieci i rowerzyści. Celem projektu jest zmniejszenie ilości wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu - wyjaśniała nadkomisarz Dmochowska.

Celem program "B jak bezpieczny, N jak niechroniony" jest zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych wśród pieszych i rowerzystów czyli użytkowników dróg, którzy nie są chronieni. Program powstał w Wydziale Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu i realizowany będzie na terenie garnizonu mazowieckiego.

Ma się to stać między innymi dzięki zwiększeniu aktywności dzieci i seniorów w propagowaniu bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, faktycznym zwiększeniu liczby pieszych i rowerzystów poruszających się po drogach z elementami odblaskowymi oraz w przypadku rowerzystów właściwym oświetleniem oraz uświadomieniu im, że ich własne bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od nich samych.

Zobacz zdjęcia:
B jak bezpieczny, N jak niechroniony (17.11.2015)


Dodaj komentarz