Sokół pokonuje wicelidera (zdjęcia)

Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela pokazali charakter na parkiecie przy ul. Trębickiego. W 9. kolejce o mistrzostwo 2 ligi mężczyzn w grupie B koszykarze ostrowskiego Sokoła podejmowali MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl.

Po pierwszych 20 minutach niewiele wskazywało, że Sokół odniesie zwycięstwo. Goście grali pewnie i już po pierwszej kwarcie uzyskali 5-punktową przewagę, a na przerwę schodzili z prowadzeniem 35:26.

Po przerwie ostrowska drużyna wyszła odmieniona. Trzecia kwarta pokazała, że nasz zespół łatwo się nie podda. Wygrana 22:14, zmniejszyła przewagę drużyny z Przemyśla do zaledwie jednego punktu.

W ostatniej kwarcie Sokół pokazał jak powinna wyglądać drużyna. Punkty po składnych zespołowych akcjach zdobywali na zmianę wszyscy zawodnicy zespołu. Ostatecznie to podopieczni Grzegorza Helcbergiela zwyciężyli 80:75 i mogli tego dnia świętować zdobycie kompletu punktów.

Na wczorajszym meczu w przerwie został zorganizowany konkurs dla publiczności. Zadaniem wylosowanych trzech osób było trafienie do kosza z połowy boiska. Zwycięzcą okazał się Robert Laskowski, który wygrał zaproszenie dla dwóch osób do restauracji Tandem.

Sokół dzięki pokonaniu wicelidera awansował na siódme miejsce w ligowe tabeli. Kolejne starcie czeka naszych zawodników już w sobotę 5 grudnia. Przeciwnikiem ostrowskiego zespołu będzie KS Rosa Sport Radom.

Sokół Ostrów Mazowiecka - MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl 80:75 (13:18, 13:17, 22:14, 32:26)

Sokół: Wojtyński 25 pkt, Barszcz 15 pkt, Jaworski 11 pkt, Grudziński 9 pkt, Koźluk 8 pkt, Skarpetowski 7 pkt, Niedbalski 3 pkt, Zadroga 2 pkt, Grabowski, Krawczyk, Wilczyński, Siwek.