Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Małkinia Górna


Stypendia szkolne w gminie Małkinia Górna

Wypłaty stypendiów szkolnych w gminie Małkinia Górna będą się odbywać w Zespole Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych znajdującym się przy ul. Nurskiej 144 w Małkini Górnej. Stypendia wypłacane są od wczoraj do środy 9 grudnia w godz. 9.00-15.00.

Poniżej prezentujemy harmonogram odbioru stypendiów dla poszczególnych szkół.

3 grudnia (czwartek)
Szkoła Podstawowa w Kańkowie, Zespół Szkół Gminnych nr 2 w Małkini Górnej.

4 i 7 grudnia (piątek i poniedziałek)
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie, Zespół Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej.

8 i 9 grudnia (wtorek i środa)
Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie, Szkoła Podstawowa w Orle, Zespół Szkół Gminnych w Małkini Górnej - ul. Ostrowska 58, Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, Zespół Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, Zespół Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim, Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych, Zespół Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka" w Warszawie).

- Warunkiem otrzymania stypendium szkolnego jest przedłożenie w Zespole Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych rachunków imiennych wystawionych na rodzica lub ucznia. Rachunki powinny być na odwrocie opisane imieniem i nazwiskiem ucznia, na którego został zakupiony dany towar oraz powinna być podana nazwa szkoły, do której uczęszcza uczeń - wyjaśnia Bożena Kordek, wójt gminy Małkinia Górna.

Stypendia nie wypłacone w wyżej wymienionych terminach można będzie odebrać nie później niż do 11 grudnia 2015 r. w ZOSziPO w godzinach 9.00-15.00.

Na co może być przeznaczone stypendium szkolne?
Stypendium szkolne może być przeznaczone na dodatkowe zajęcia oraz pomoc rzeczową o charakterze edukacyjnym. Świadczenia te nie są wymienione w formie zamkniętego katalogu, gdyż ich rodzaj zależy od potrzeb ucznia. Dodatkowymi zajęciami mogą być zajęcia wyrównawcze, nauka języków obcych, zajęcia sportowe, taneczne, recytatorskie, kółka zainteresowań, itd.

Pomoc rzeczowa o charakterze edukacyjnym to np. tornister, strój na zajęcia wychowania fizycznego, podręczniki, zeszyty, przybory szkolne - ale i atlasy historyczne, encyklopedia, pokrycie kosztów abonamentu internetowego, wyjazdu na wycieczkę szkolną, zieloną szkołę, czy nawet mikroskop dla ucznia zainteresowanego biologią lub luneta dla ucznia zainteresowanego astronomią, o ile są związane z procesem edukacyjnym.

Obuwie i odzież mogą stanowić pomoc o charakterze edukacyjnym jedynie w sytuacji, gdy wiążą się w sposób oczywisty i bezpośredni z procesem edukacji ucznia (np. kimono dla ucznia trenującego karate). Natomiast zakup codziennej odzieży lub obuwia, umożliwiającego uczniowi dotarcie do szkoły (kurtka, buty) leży w kompetencjach resortu polityki społecznej i nie powinien być finansowany w ramach stypendium szkolnego.

Dodaj komentarz



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.