Sokół wygrywa przy Trębickiego (zdjęcia)

Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela podejmowali dzisiaj o godz. 13.00 w hali MOSiR przy ul. Trębickiego dziewiątą drużynę rozgrywek o mistrzostwo II ligi mężczyzn, grupy B.

Mecz z KKS Tur Basket Bielsk Podlaski rozpoczął się znakomicie dla ostrowskich koszykarzy. Po trzech minutach spotkania Sokół prowadził 9:0.

Do końca pierwszej połowy nasi koszykarze trochę odpuścili i goście zmniejszyli przewagę do trzech punktów (29:26).

W trzeciej kwarcie ponownie lepiej grał Sokół, odskakując na odległość ośmiu punktów.

Ostatnia część spotkania była bardzo nerwowa w wykonaniu podopiecznych Grzegorza Helcbergiela. Na minutę do końca zawodnicy z Bielska Podlaskiego zrównali się punktami z Sokołem (57:57). Ciężar gry na swoje barki wziął Michał Wojtyński, kapitan Sokoła. W przeciągu 10 sekund Wojtyński trafił rzutem za 3 i za 2 pkt. 5-cio punktowa przewaga odebrała chęci gry gościom. Na zakończenie jeszcze dwukrotnie celnie z rzutu wolnego trafiał Bartosz Grudziński.

Ostatecznie Sokół pokonał dobrze dysponowany zespół gości 64:57.

Warto podkreślić znakomitą dyspozycję Michała Wojtyńskiego, który po raz kolejny rzucił ponad 30 punktów w spotkaniu i poprowadził zespół do zwycięstwa.

W następnym starciu nasi koszykarze zagrają z AZS UMCS Lublin. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 6 lutego na parkiecie wicelidera rozgrywek w Lublinie.

Sokół Ostrów Mazowiecka - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 64:57 (20:12, 9:14, 19:14, 16:17)

Sokół: Wojtyński 31 pkt, Barszcz 12 pkt, Koźluk 8 pkt, Grudziński 6 pkt, Jaworski 5 pkt, Witosławski 2 pkt, Skarpetowski, Grabowski.

Sokół wygrywa przy Trębickiego (30.01.2016)