Ostrovia gromi wicelidera na inaugurację rundy (zdjęcia)

Podopieczni trenera Pawła Kowalczyka zainaugurowali dzisiaj rundę wiosenną w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej, w grupie północnej. Rywalem żółto-zielonych był Huragan Wołomin, obecny wicelider.

Ostrowscy piłkarze nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku rundy, pewnie pokonując wyżej notowany zespół.

Od pierwszej do ostatniej minuty starcia ostrowianie grali konsekwentnie, nie popełniając żadnego błędu. Za to z przodu byli bezlitośni.

Strzelanie dla Ostrovii w 20. minucie rozpoczął Piotr Zacheja, który dobił piłkę do siatki po wcześniejszym uderzeniu Dominika Dzwonkowskiego. Drugiego gola zdobył popularny "Dzwonek". Dominik wyłuskał piłkę bramkarzowi i wpakował ją do pustej bramki.

Drugie trafienie na swoim koncie, a trzecie w meczu zaliczył Piotr Zacheja. Asystowali przy bramce bracia Wątróbscy, którzy w niekonwencjonalny sposób rozegrali akcję.

Ostatnie słowo w meczu należało do nowego nabytku Ostrovii. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry po stałym fragmencie piłkę do bramki gości skierował Piotr Dawidzki.

Ostatecznie podopieczni trenera Pawła Kowalczyka pewnie pokonali Huragan Wołomin 4:0.

Warto zaznaczyć bardzo dobrą postawę formacji defensywnej, która po raz dziewiąty w tym sezonie zachowała czyste konto.

- Założyliśmy przed meczem w szatni i wczoraj na treningu, że podstawą jest obrona całą drużyną. Wszyscy pracowali dzisiaj na boisku po prostu perfekcyjnie - powiedział w rozmowie z nami tuż po meczu zadowolony Paweł Kowalczyk, trener KS Ostrovia.

W kolejnym spotkaniu żółto-zieloni zagrają z Mazurem Gostynin, który jest obecnie czerwoną latarnią ligi. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 19 marca w Gostyninie. Początek o godz. 15.30.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Huragan Wołomin 4:0 (1:0)
Bramki: Zacheja 20. 83. Dzwonkowski 74. Dawidzki 90.+6

Ostrovia: Łyziński - Sz. Wątróbski, Korzeb, Małkiński, Skorupka - R. Wilczewski (80. Bednarczyk), Zacheja, Strzeżysz, D. Wilczewski (88. Nowacki) - Dzwonkowski (82. Dawidzki), Choroszewski (60. K. Wątróbski).

Ostrovia gromi wicelidera na inaugurację rundy (12.03.2016)