Sokół nadal w grze (zdjęcia)

Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela rozegrali wczoraj rewanżowe starcie w fazie play-off z AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź. W pierwszym spotkaniu to koszykarze z Łodzi cieszyli się ze zwycięstwa, wczoraj ręce do góry w geście triumfu unosili zawodnicy Sokoła.

Pierwszą połowę ostrowscy zawodnicy rozegrali koncertowo, zwycięstwa w pierwszej i drugiej kwarcie 29:19 i 31:19 dały im pewnie prowadzenie 22 punktami.

Druga odsłona wyglądała już nieco gorzej. Nasi koszykarze byli rozkojarzeni i nie trafiali do kosza już z taką skutecznością, jak w pierwszych kwartach. Na szczęście przewaga uzyskana w pierwszej odsłonie meczu wystarczyła i ostatecznie Sokół wygrał 96:87.

Bardzo dobre zawody rozegrali Michał Wojtyński i Piotr Barszcz, który zdobyli dla swojego zespołu łącznie 72 punkty. Z dobrej strony pokazał się również 18-letni Michał Grabowski, który przez 14 minut gry zdobył 9 punktów.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela rozegrają w środę 23 marca decydujące starcie w Łodzi. Zwycięzca tego spotkania awansuje do półfinału play-off.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 96:87 (29:19, 31:19, 16:23, 20:26)

Sokół: Wojtyński 39 pkt, Barszcz 33 pkt, Grabowski 9 pkt, Jaworski 7 pkt, Grudziński 4 pkt, Koźluk 4 pkt, Wilczyński.

AZS: Bartoszewicz 20 pkt, Wal 12 pkt, Tonkiel 10 pkt, Wojciechowski 10 pkt, Trepka 9 pkt, Gwardecki 8 pkt, Kochaniak 6 pkt, Kuczmera 6 pkt, Świt 5 pkt, Fabiszewski 1 pkt.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź (19.03.2016)