Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Bokserzy UOLKA z medalami mistrzostw Polski (zdjęcia)

Na obiektach Wisły w Krakowie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów. W zawodach wzięło udział 139 bokserów z 77 klubów. Ostrowski zespół reprezentowało dwóch zawodników, Marcin Orzech i Mateusz Białach.

W walkach eliminacyjnych Marcin Orzech wygrał swoją walkę jednogłośnie na punkty.

Natomiast Mateusz swoją walkę eliminacyjną zakończył w imponującym stylu wygrywając w 1. rundzie przez techniczny nokaut.

W ćwierćfinałach ostrowscy zawodnicy trafili na ubiegłorocznych medalistów mistrzostw Polski. Marcin na srebrnego medalistę Mikołaja Tobera z WKS Sokół Piła a Mateusz na mistrza Polski Patryka Wardyna z UKS Boxing Team Chojnice, z którymi jednogłośnie wygrali na punkty.

Walkę półfinałową Marcin Orzech wygrał z Dawidem Gomulskim z BKS Orkan Gorzów Wielkopolski natomiast Mateusz Białach swoją walkę o finał zmuszony został oddać walkowerem przez doznaną kontuzję. Podczas walki eliminacyjnej doznał złamania dłoni.

Marcin Orzech w finale trafił na bardzo utytułowanego zawodnika z CWZS Zawisza Bydgoszcz Eryka Apresyana, mającego na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Świata, wicemistrzostwo Europy i trzy tytuły mistrza Polski.

Mimo to nasz zawodnik przystąpił bardzo zmotywowany do tej walki i nie uległ presji tytułów przeciwnika. Cała walka była bardzo zacięta. W walce tej Apresyan miał naprawdę ciężki "orzech" do zgryzienia, gdzie momentami przegrywał i zmuszony był do obrony.

Ostatecznie zdaniem sędziów minimalnie na punkty walkę tę przegrał Marcin Orzech. Mimo to, zdaniem wielu obserwatorów pokazał, że drzemie w nim naprawdę duży potencjał, który poprzeć trzeba pracą i treningiem a sukcesy przyjdą same.

- Występ naszych zawodników uważam za bardzo udany i mogę być dumny ze swoich podopiecznych. W swoich walkach pokazali waleczne serce, charakter i dobry boks, stojący na wysokim poziomie. Niewątpliwie był to najlepszy jak na razie występ naszych zawodników  w  zawodach rangi mistrzostw Polski - mówi Waldemar Pecura, trener ostrowskich bokserów.

W klasyfikacji klubowej UOLKA zajął 9. miejsce na 77 startujących klubów i 12. miejsce w klasyfikacji medalowej. Mistrzostwa Polski juniorów odbyły się w dniach 30 marca - 3 kwietnia w Krakowie.

Bokserzy UOLKA z medalami mistrzostw Polski (fot. archiwum prywatne)