Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


SmartUP Academy weź udział w warsztatach

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków – mawiał genialny fizyk, noblista Ernest Rutherford. O tym, czy miał rację, przekonać się będą mogli wkrótce uczniowie szkół ponadpodstawowych, których na bezpłatne warsztaty i doświadczenia fizyczne zaprasza 11 i 12 czerwca br. do Warszawy Fundacja Grupy Adamed.

Podczas tego dwudniowego kursu prowadzący nie tylko opowiedzą o zagadnieniach związanych z laserami, świecącą materią i... biżuterią, ale także przeprowadzą te doświadczenia.

Poza tym, na młodych naukowców czekają informacje i badania związane m.in. z:

- radioaktywnym badaniem wieku,
- syntezą pierwiastków superciężkich – od teorii do eksperymentu,
- budową i właściwościami układów optycznych,
- pierścieniami Newtona, które niosą informacje o układzie optycznym.

Pełen opis zajęć dostępny jest na stronie programu – www.adamedsmartup.pl/academy.

ADAMED SmartUP Academy to program specjalnych kursów skierowanych do młodych pasjonatów nauki.

Warsztaty, przeznaczone dla osób w wieku od 15 do 19 lat, cyklicznie organizowane są w większych polskich miastach. Formuła spotkań ADAMED SmartUP Academy zapewnia młodzieży możliwość dyskusji z ekspertami oraz wymianę doświadczeń z rówieśnikami.

Dla osób, które chcą wziąć udział w ADAMED SmartUP Academy na stronie https://adamedsmartup.pl/academy udostępniony został formularz aplikacyjny wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi warsztatów. Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) powody zainteresowania uczestnictwem w zajęciach.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies