Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pływanie

Młody pływak PUKS Orka czwarty w Polsce

Na olimpijskim basenie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie miał miejsce wielki finał ogólnopolskich zawodów pływackich "od młodzika do olimpijczyka". Jednym z finalistów był zawodnik ostrowskiego klubu "Orka" - Bartosz Wrzosek.

Do finału zakwalifikowanych zostało po 16 zawodników w każdej konkurencji, wyłonionych z pięciu zawodów eliminacyjnych.

W eliminacjach startowało ponad tysiąc młodych pływaków z ponad 100 klubów z całej Polski.

Ostrowski pływak startował w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym i ostatecznie zajął wysoką czwartą pozycję. To nie jedyna konkurencja, w której młody pływak wziął udział. Startował również w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym, który ukończył z dziewiątym czasem w swojej kategorii wiekowej.

- Starty na obiekcie olimpijskim były dla Bartka nie lada wyzwaniem, gdyż na co dzień trenuje na 25-ciometrowej pływalni. Mimo tego udało mu się poprawić swoje rekordy życiowe i uzyskać dobre wyniki w zawodach - informuje PUKS "Orka", klub Bartka.