Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Koszykówka

Zacięta walka Sokoła z Księżakiem (zdjęcia, wideo)

Blisko sensacji było podczas wczorajszego spotkania Sokoła z Księżakiem Łowicz. Zdecydowanym faworytem tej batalii byli goście, ale Sokół po dobrym starcie sezonu chciał sprawić niespodziankę.

16102016barszcz_sokol_16_10_16

Pierwsza kwarta pokazała siłę drużyny z Łowicza, którzy pewnie pokonali podopiecznych Grzegorza Helcbergiela 29:18.

W drugiej odsłonie Sokół pokazał, że nie przypadkowo wygrał pierwsze trzy mecze ligowe. Z minuty na minutę Sokół odrabiał straty, a następnie oddalał się od faworyzowanego rywala. Po dwóch kwarta wynik na tablicy pokazywał rezultat 44:35 na korzyść ostrowskiej drużyny.

W trzeciej kwarcie Księżak zaczął odrabiać, to co stracił podczas drugiej odsłony meczu. Wygrał 13:6 i zniwelował przewagę Sokoła do dwóch punktów (50:48).

Ostatnie dziesięć minut meczu to pojedynek dla kibiców o mocnych nerwach. Na dwie minuty przed końcem spotkania Księżak prowadził z Sokołem siedmioma punktami. Ostrowski zespół postanowił jednak zawalczyć do końca o korzystny rezultat. Najpierw celnie za 2 punkty trafił Maciej Niedbalski. Następnie Aleksander Szczerbatiuk celnie rzucił rzut wolny i strata do faworyta na minutę przed końcem miała wymiar czterech punktów. Chwilę później Szczerbatiuk rzucił spod kosza, a 16 sekund przed końcem wykorzystał dwa rzuty wolne i zrobił się remis.

Na cztery sekundy przed końcem najlepiej punktujący zawodnik Księżaka, Bartosz Włuczyński, dostał szanse zdobycia punktów z rzutu wolnego. Pierwszy niecelny, drugi zaś trafiony i wyprowadził gości na prowadzenie. Ostatnia akcja meczu należała do Sokoła, na dwie sekundy przed końcem Krystian Koźluk podjął próbę rzutu za 2 punkty, niestety niecelną.

Ostatecznie to Syntex Księżak Łowicz wygrał to spotkanie 67:66.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Syntex Księżak Łowicz 66:67 (18:29, 26:6, 6:13, 16:19)

Sokół: Szczerbatiuk 19 pkt, Koźluk 16 pkt, Barszcz 10 pkt, Skarpetowski 8 pkt, Słoniewski 6 pkt, Grudziński 3 pkt, Grabowski 2 pkt, Niedbalski 2 pkt.

Księżak: Włuczyński 20 pkt, Piątek 14 pkt, Wójcik 11 pkt, Świderski 10 pkt, Cukierda 7 pkt, Makuch 5 pkt, Aniszewski, Gambusz.