Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Pływanie

Dziesięć medali PUKS Orka (zdjęcia, wideo)

Dziesięć medali wywalczyli reprezentanci PUKS Orka Ostrów Mazowiecka w V Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu. W efekcie w klasyfikacji medalowej uplasowali się na siódmej lokacie.

03112016medale_plywanie1_03_11_16

Na konto młodych pływaków z Ostrowi Mazowieckiej trafiły cztery złote medale, dwa srebrne i cztery brązowe.

Po złoto na 100 m stylem grzbietowym w gronie piętnastolatków sięgnęła Wiktoria Baranowska z czasem 1:13.54. Ta sama zawodniczka zdobyła także złoto na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:27.01 oraz srebrny medal na 200 m stylem dowolnym z czasem 2:27.79.

Czwarte złoto dla klubu padło łupem Juliana Romana na 50 m stylem motylkowym z czasem 37.85. W wyścigu na 200 m stylem dowolnym drugie miejsce zajął Mikołaj Jasionowski z wynikiem 2:07.88 i wywalczył srebrny medal. Jeszcze lepszy start Mikołaj zanotował na 100 m stylem dowolnym, gdzie z czasem 54.85 s zdobył złoty medal.

Brązowe medale wywalczyli: Bartosz Wrzosek na 50 metrów stylem grzbietowym z czasem 35.89 s i 50 m stylem dowolnym z czasem 30.02 s, Julian Ruman na 50 m stylem dowolnym z czasem 33.55 s.

Na najniższym stopniu podium stanęła także sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym chłopców z czasem 2:09.57 w składzie: Mikołaj Leszczyński, Kacper Szatanek, Bartosz Wrzosek i Julian Ruman.