Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Sporty walki

Brązowy Dyoniziak na mistrzostwach Polski (zdjęcia)

Hubert Dyoniziak wywalczył brązowy medal w Szczecinku. Zawodnik Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wziął udział w XVII Mistrzostwach Polski Młodzieżowców. W zawodach uczestniczyło 122 zawodników z 35 ośrodków kyokushin z terenu całej Polski.

14112016hubert_dyoniziak1_14_11_16

Hubert podjął wyzwanie po raz pierwszy wystartować w formule dla osób pełnoletnich, czyli full kontakt.

- Debiut naszego zawodnika okazał się wielkim sukcesem. Hubert startował w kategorii wagowej do 75 kg. Była to najliczniej obsadzona kategoria w tych mistrzostwach - relacjonuje Zbigniew Wójcicki, prezes BKKK.

Po wygranej pierwszej walce widać było dobre przygotowanie brokowianina. W drugim pojedynku Hubert uwierzył w swoje możliwości wykorzystując swoje atuty pewnie zwyciężył awansując do strefy medalowej. W trzeciej walce o wejście do finału musiał uznać lepszą taktykę walki rywala. Tym samym brokowski zawodnik stanął na najniższym stopniu podium XVII Mistrzostw Polski Młodzieżowców.

Brąz Dyoniziaka na mistrzostwach Polski (fot. BKKK)