Sokół ograł Żubrów z Białegostoku (zdjęcia)

Koszykarze ostrowskiego Sokoła w spotkaniu 10. kolejki rozgrywek II ligi pokonali zespół Żubry Białystok 71:63. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela walczyli ambitnie i potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w ostatniej kwarcie niedzielnego starcia.

14112016sokol_zubry1_14_11_16

Bardzo widowiskowa i ciekawa dla kibiców była pierwsza kwarta, w której gospodarze ulegli Żubrom 23:24. W sumie koszykarze wywalczyli aż 47 punktów dla swoich zespołów.

W kolejnej odsłonie meczu obie ekipy zdecydowanie bardziej uważnie rywalizowały w obronie, a jednocześnie nie prezentowały już tak wysokiej skuteczności w podkoszowych akcjach. Podopieczni trenera Grzegorze Helcbergiela tym razem przegrali 14:16 i do przerwy tracili do rywali z Białegostoku trzy oczka.

Kibice zgromadzeni na trybunach hali przy ulicy Trębickiego mieli nadzieję, że po zmianie stron Sokół rozpocznie odrabianie strat. Ostrowianie mieli kłopot z wykańczaniem sytuacji podkoszowych i w kolejnej odsłonie spotkania ulegli po niezwykle zaciętej i emocjonującej walce 16:17.

W czwartej kwarcie spotkania koszykarze Sokoła zagrali koncertowo, wykorzystując błędy rywali i odrabiając punkty do zespołu z Białegostoku. Ostatecznie gospodarze po świetnej grze wygrali 18:6 i w całym spotkaniu zanotowali zwycięstwo 71:63. W efekcie zgarnęli ważny komplet punktów do tabeli II ligi.

Kolejne spotkanie koszykarze Sokoła rozegrają w sobotę 19 listopada w stolicy kraju. Rywalem podopiecznych trenera Grzegorza Helcbergiela będzie KS Shmoolky Warszawa. Następnie Sokół tydzień później rozegra starcie z AZS UMCS Lublin. Przed własną publicznością ostrowscy koszykarze zaprezentują się dopiero w sobotę 3 grudnia w starciu z KU AZS UJK Kielce.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Żubry Leo-Sped Białystok 71:63 (23:24, 14:16, 16:17, 18:6)

Sokół: Grudziński 17 pkt, Koźluk 15 pkt, Szczerbatiuk 14 pkt, Słoniewski 10 pkt, Barszcz 9 pkt, Niedbalski 4 pkt, Skarpetowski 2 pkt oraz Grabowski, Wilczyński, Siwek, Zadroga, Witosławski.

Sokół ograł Żubrów z Białegostoku (13.11.2016)