Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pływanie

Orka z medalami w Pucharze Sprintu (zdjęcia, wideo)

Osiem medali wywalczyli reprezentanci PUKS Orka Ostrów Mazowiecka w mikołajkowym Pucharze Sprintu organizowanym przez klub Squatina Ostrołęka w parku wodnym Aquarium w Ostrołęce.

plywanie_puchar_sprintu1_12_12_16

Na kontro ostrowskich pływaków trafiły dwa złote medale, cztery srebrne i dwa brązowe, co dało klubowi siódmą lokatę w klasyfikacji drużynowej.

Pierwszy medal dla Orki wywalczył Kacper Szatanek, który stanął na najniższym stopniu podium w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym w wynikiem 38.35 sek.

Kolejny medal, tym razem srebrny, wywalczyła Wiktoria Baranowska na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym z czasem 33.24 sek. Kolejne srebrne medale wywalczyli także Bartosz Wrzosek i Mikołaj Jasionowski. Obaj w swoich rocznikach walczyli na 50 metrów stylem grzbietowym i uzyskali odpowiednio czasy 35.24 sek. i 31.07 sek.

Kolejne srebro na 50 metrów stylem motylkowym dołożyła Wiktoria Baranowska z czasem 31.92 sek. Po złoty medal popłynął na tym samym dystansie za to Mikołaj Jasionowski z czasem 26.82 sek. Bartosz Wrzosek w kolejnej konkurencji 50 metrów stylem dowolnym zdobył brąz z wynikiem 30.18 sek. Z kolei Mikołaj Jasionowski zdobył złoto w swoim roczniku płynąc w czasie 25.19 sek.

Szczegółowe wyniki zawodów na stronie megatiming.pl.