Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Koszykówka

Przełamanie Sokoła w starciu z KU AZS UJK Kielce (zdjęcia)

Koszykarze ostrowskiego Sokoła odnieśli ważne zwycięstwo w zaległym spotkaniu rozgrywek II ligi pokonując KU AZS UJK Kielce 65:63.

sokol_05_01_17

Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela nie najlepiej rozpoczęli środowe starcie przegrywając w pierwszej kwarcie 15:17. W drugiej odsłonie meczu ostrowscy koszykarze ulegli rywalom 9:23 i kibice w hali przy ulicy Trębickiego zdawali sobie sprawę, że o zwycięstwo będzie niezwykle trudno.

Po zmianie stron koszykarze Sokoła przejęli jednak inicjatywę i rozpoczęli odrabianie strat. W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela odnieśli zwycięstwo 19:11. Na ostatnią odsłonę meczu wychodzili na parkiet przegrywając różnicą ośmiu oczek.

Gospodarze potrafili wznieść się na wyżyny swoich możliwości i odnieśli zwycięstwo 22:12. W całym spotkaniu oznaczało to zwycięstwo różnicą dwóch punktów. Na konto ostrowskiego klubu trafiły niezwykle dwa ważne oczka do tabeli II ligi.

Już w piątek 6 stycznia kolejne bardzo ważne spotkanie przed własną publicznością. Tym razem rywalem będzie ZKS Stal Stalowa Wola, a początek meczu został zaplanowany na godz. 13.00. Zapraszamy wszystkich sympatyków koszykówki do hali przy ulicy Trębickiego.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - KU AZS UJK Kielce 65:63 (15:17, 9:23, 19:11, 22:12)

Sokół: Koźluk 15 pkt, Szczerbatiuk 15 pkt, Słoniewski 14 pkt, Barszcz 11 pkt, Grudziński 5 pkt, Niedbalski 5 pkt oraz Grabowski, Skarpetowski, Siwek.