Sokół przegrał po dwóch dogrywkach

Koszykarzom Sokoła zaangażowania w mecze II ligi odmówić nie można. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela w ostatnim starciu sezonu zasadniczego z KU AZS UJK Kielce dwukrotnie doprowadzali do dogrywki. Ostatecznie przegrali 91:108.

sokol_mecz_06_03_17

Pierwszą kwartę niedzielnego spotkania nieznacznie wygrali gospodarze 25:22. W drugiej odsłonie meczu Sokół wygrał różnicą dwóch punktów 18:16. W trzeciej kwarcie kielczanie wygrali 27:19, ale w ostatniej odsłonie meczu Sokół odrobił straty przy zwycięstwie 23:14 i w całym meczu oznaczało to remis 82:82.

W efekcie do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była pięciominutowa dogrywka, w której obie drużyny wywalczyły po osiem punktów. Zgodnie z przepisami sędzia nakazał kolejną dogrywkę i w niej niestety Sokołom zabrakło już sił. Rywale zdobyli aż osiemnaście punktów przy zaledwie jednym wywalczonym przez gości.

KU AZS UJK Kielce - Sokół Ostrów Mazowiecka 108:91 (25:22, 16:18, 27:19, 14:23, dogrywka 8:8, 18:1)

Sokół: Szczerbatiuk 29 pkt, Barszcz 23 pkt, Słoniewski 19 pkt, Ryfa 9 pkt, Niedbalski 7 pkt, Grudziński 2 pkt, Siwek 2 pkt oraz Grabowski, Wilczyński.