Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Widoczny na drodze bezpieczny po zmroku

Od poniedziałku ostrowscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej wręczają kamizelki odblaskowe rowerzystom i pieszym w trosce o ich bezpieczeństwo. Do tej pory zostali obdarowani mieszkańcy czterech gmin.

widoczny_12102017

Piesi i rowerzyści poruszający się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu mają obowiązek używania elementów odblaskowych. Ich brak może skończyć się przykrymi konsekwencjami finansowymi.

- Dotychczas wręczyliśmy kamizelki mieszkańcom czterech gmin. W poniedziałek byliśmy w Bogutach Piankach, we wtorek w Nurze, w środę w Szulborzu Wielkim, a dziś w Broku. Jutro będziemy rozdawać kamizelki w Małkini Górnej. Zapraszamy – mów st. sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Akcję rozdawania kamizelek odblaskowych prowadzona jest w ramach projektu "Widoczny na drodze - bezpieczny po zmroku" oraz programu "Razem Bezpieczniej - Powiat Ostrowski".

Odblaski zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. W akcji udział wzięli pracownicy starostwa powiatowego: Marek Józef Jastrzębski, Milena Waracka oraz naczelnik wydziału ruchu drogowego podinsp. Ewa Dmochowska, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego asp. szt. Marek Brzostek i dzielnicowy gmin Nur, Boguty Pianki i Szulborze Wielkie mł. asp. Grzegorz Radomski.


Dodaj komentarz