Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Ferie z Harrym Potterem w gminie Andrzejewo

Biblioteka Publiczna w Andrzejewie zaprasza dzieci w ferie zimowe na magiczny tydzień z Harrym Potterem. Zajęcia będą prowadzone od godz. 10:00 do godz. 13:00 każdego dnia w pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku.

ferie_zimowe_ostrow_28_02_17

W poniedziałek 15 stycznia odbędzie się projekcja filmu. Dzieci będą mogły z rówieśnikami grać w gry planszowe m.in. w szachy, bierki itp. Granie ma wpływ na rozwój procesów umysłowych, emocjonalnych oraz społecznych u dziecka. Gry pozwalają zwiększyć koncentrację dziecka, a także mogą rozwijać mowę. Tego dnia będzie również rozwiązywanie zagadek kryjących się w tytułach bajek. Zagadki i ich rozwiązywanie stanowią ciekawą formę rozrywki, a także uczą dzieci myślenia i jednocześnie dostarczają wiele emocji. Nie zabraknie również w tym dniu wspólnego czytania bajek.

We wtorek 16 stycznia odbędzie się projekcja filmu. Dzieci będą miały możliwość zagrania w gry planszowe m.in. w szachy, bierki itp. Wypełniają one czas, zapewniając prostą i angażującą rozrywkę, która jednocześnie posiada szereg walorów edukacyjnych i rozwojowych. Tego dnia zaplanowano również dla dzieci rozwiązywanie krzyżówek, które stanowią doskonałą formą zabawy logicznej. Wiele radości przyniesie też najmłodszym malowanie twarzy. Jest to najbardziej popularna atrakcja wśród dzieci, a jednocześnie świetna zabawa.W środę 17 stycznia zaplanowano projekcję filmu. Następnie w bibliotece dzieci będą zachęcane do wspólnego odkrywania magii książek poprzez głośne czytanie bajek. Słuchanie przez dzieci opowieści poprawia koncentrację i wyobraźnię, wycisza, a także poszerza wiedzę. Bajki czytane dzieciom rozwijają nie tylko język, pamięć ale uczą przede wszystkim myślenia. Będzie też wspólna praca z czasopismami dziecięcymi i młodzieżowymi. Nie zabraknie również w tym dniu nauki kreatywności, a to dzięki warsztatom plastycznym. Warsztaty zapewnią dzieciom dogodne warunki do własnej twórczości, której efektami będą stworzone prace przez każdego uczestnika.

W czwartek 18 stycznia również odbędzie się projekcja filmu. Uczestnicy w tym dniu będą tworzyć niesamowity plakat „Moja miejscowość za dwadzieścia lat”. To z pewnością sprawi im dużo zabawy i dostarczy wiele emocji. Będą musiały się wykazać dużą pomysłowością i kreatywnością. Dowiedzą się również jak pomagać zwierzętom w zimie. Rozmowa o zwierzętach uwrażliwi dzieci na potrzeby dokarmiania zwierząt zimą, a także nauczy jak nieść pomoc zwierzętom w czasie wielkich mrozów.

W piątek 19 stycznia jak każdego dnia tygodnia odbędzie się projekcja filmowa. W tym dniu z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci będą tworzyły kartki okolicznościowe. Będzie to okazja do stworzenia własnych kartek, które z pewnością będzie można wręczyć babciom i dziadkom w dniu ich święta. Na koniec spotkania zaplanowano rozrywkę w formie gier planszowych, które dzieci bardzo lubią i które będą dostosowane do ich wieku.

Warto zatem w tych dniach przyjść do biblioteki i kreatywnie spędzić czas. Dzieci które w pierwszym tygodniu ferii nie wyjeżdżają na zimowiska, zamiast nudzić się w domu mogą przyjść do biblioteki bo czekać na nich będzie w tym czasie wiele atrakcji i dobrej zabawy.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies