Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Ferie zimowe w gminie Andrzejewo

Biblioteka Publiczna w Andrzejewie zaprasza dzieci na kolejne zajęcia i warsztaty w ferie zimowe. Zajęcia w bibliotece zaplanowano od godz. 10:00 do godz. 13:00 każdego dnia w drugim tygodniu zimowego wypoczynku.

ferie_andrzejewo1_27_02_17

Celem wspólnych spotkań będzie zagospodarowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży, poprzez zachęcanie ich do czytania, a dzięki wspólnej zabawie rozwiną swoją wyobraźnię, umiejętność współdziałania w grupie oraz sprawności manualne.

W poniedziałek 22 stycznia zaplanowano atrakcję w postaci tworzenia maski karnawałowej. Ich robienie sprawi dzieciom mnóstwo radości. Z pewnością wiele dzieci lubi zabawy w wymyślanie i tworzenie własnych wzorów karnawałowych masek np. zwierząt, postaci z baśni czy bajek. W tym dniu dzieci będą miały możliwość zagrania z rówieśnikami w gry planszowe. Wypełniają one czas, zapewniając prostą i angażującą rozrywkę, która jednocześnie posiada szereg walorów edukacyjnych i rozwojowych. Przygotowano również wiele kolorowanek, dzięki którym najmłodsi uczestnicy spędzą mile czas i dodatkowo będą mogli się wykazać swoimi umiejętnościami. Kolorowanki są wspaniałym sposobem na ćwiczenie umiejętności motorycznych dziecka.

We wtorek 23 stycznia dzieci będą brały udział w tworzeniu plakatu zimowego. Będą musiały się wykazać dużą pomysłowością i kreatywnością, a to to z pewnością sprawi im dużo zabawy i dostarczy wiele emocji. Dodatkowej zabawy i radości zapewnią dzieciom w tym dniu warsztaty plastyczne bo każde dziecko lubi rysować i malować. Nie zabraknie również w tym dniu nauki myślenia i planowania, a to dzięki projektowaniu okładki do ulubionej lektury.W środę 24 stycznia przygotowano zabawę z chustą animacyjną. Chusta, zwłaszcza przy pierwszym z nią spotkaniu stanowi dla grupy dużą atrakcję. Chusta jest prostą ,a zarazem intrygującą pomocą dydaktyczną. Następnie w bibliotece dzieci będą zachęcane do wspólnego odkrywania magii książek poprzez głośne czytanie bajek. Słuchanie przez dzieci opowieści poprawia koncentrację i wyobraźnię, wycisza, a także poszerza wiedzę. W tym dniu odbędzie się również projekcja filmu.

W czwartek 25 stycznia odbędą się zabawy ruchowe, które z pewnością poprawią sprawność fizyczną i umysłową dziecka. Zabawy ruchowe dla dzieci będą wykonywane również przy muzyce. Pomysły na oryginalne gry i zabawy ruchowe dla dzieci to coś, co każde dziecko lubi i na pewno nigdy się nie znudzi. Dodatkową atrakcją będzie w tym dniu przygoda z grą Twister. Jest to wspaniała gra towarzyska, która wymaga od graczy umiejętności zręczności i aktywności fizycznej, a przy tym dostarcza świetnej zabawy. W tym dniu odbędzie się również projekcja filmu.

W piątek 26 stycznia dzieci zapoznają się z utworami literackimi, a także poznają poetów. Będzie to wspólna rozmowa z dziećmi na temat treści poznanego utworu oraz zachęcanie ich do czytania. Dodatkowo w tym dniu odbędzie się również projekcja filmu. Na zakończenie spotkania przewidziano wspólne podsumowanie i rozmowę na temat spędzonych ferii.
Chętne dzieci, które zgłoszą się w tych dniach do biblioteki na pewno będą świetnie się bawić, pogłębią swoją wiedzę, umiejętności, a przede wszystkim zintegrują się z innymi uczestnikami podczas wspólnie spędzonych ferii.


Dodaj komentarz