Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Ferie zimowe w gminie Andrzejewo

Biblioteka Publiczna w Andrzejewie zaprasza dzieci na kolejne zajęcia i warsztaty w ferie zimowe. Zajęcia w bibliotece zaplanowano od godz. 10:00 do godz. 13:00 każdego dnia w drugim tygodniu zimowego wypoczynku.

ferie_andrzejewo1_27_02_17

Celem wspólnych spotkań będzie zagospodarowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży, poprzez zachęcanie ich do czytania, a dzięki wspólnej zabawie rozwiną swoją wyobraźnię, umiejętność współdziałania w grupie oraz sprawności manualne.

W poniedziałek 22 stycznia zaplanowano atrakcję w postaci tworzenia maski karnawałowej. Ich robienie sprawi dzieciom mnóstwo radości. Z pewnością wiele dzieci lubi zabawy w wymyślanie i tworzenie własnych wzorów karnawałowych masek np. zwierząt, postaci z baśni czy bajek. W tym dniu dzieci będą miały możliwość zagrania z rówieśnikami w gry planszowe. Wypełniają one czas, zapewniając prostą i angażującą rozrywkę, która jednocześnie posiada szereg walorów edukacyjnych i rozwojowych. Przygotowano również wiele kolorowanek, dzięki którym najmłodsi uczestnicy spędzą mile czas i dodatkowo będą mogli się wykazać swoimi umiejętnościami. Kolorowanki są wspaniałym sposobem na ćwiczenie umiejętności motorycznych dziecka.

We wtorek 23 stycznia dzieci będą brały udział w tworzeniu plakatu zimowego. Będą musiały się wykazać dużą pomysłowością i kreatywnością, a to to z pewnością sprawi im dużo zabawy i dostarczy wiele emocji. Dodatkowej zabawy i radości zapewnią dzieciom w tym dniu warsztaty plastyczne bo każde dziecko lubi rysować i malować. Nie zabraknie również w tym dniu nauki myślenia i planowania, a to dzięki projektowaniu okładki do ulubionej lektury.W środę 24 stycznia przygotowano zabawę z chustą animacyjną. Chusta, zwłaszcza przy pierwszym z nią spotkaniu stanowi dla grupy dużą atrakcję. Chusta jest prostą ,a zarazem intrygującą pomocą dydaktyczną. Następnie w bibliotece dzieci będą zachęcane do wspólnego odkrywania magii książek poprzez głośne czytanie bajek. Słuchanie przez dzieci opowieści poprawia koncentrację i wyobraźnię, wycisza, a także poszerza wiedzę. W tym dniu odbędzie się również projekcja filmu.

W czwartek 25 stycznia odbędą się zabawy ruchowe, które z pewnością poprawią sprawność fizyczną i umysłową dziecka. Zabawy ruchowe dla dzieci będą wykonywane również przy muzyce. Pomysły na oryginalne gry i zabawy ruchowe dla dzieci to coś, co każde dziecko lubi i na pewno nigdy się nie znudzi. Dodatkową atrakcją będzie w tym dniu przygoda z grą Twister. Jest to wspaniała gra towarzyska, która wymaga od graczy umiejętności zręczności i aktywności fizycznej, a przy tym dostarcza świetnej zabawy. W tym dniu odbędzie się również projekcja filmu.

W piątek 26 stycznia dzieci zapoznają się z utworami literackimi, a także poznają poetów. Będzie to wspólna rozmowa z dziećmi na temat treści poznanego utworu oraz zachęcanie ich do czytania. Dodatkowo w tym dniu odbędzie się również projekcja filmu. Na zakończenie spotkania przewidziano wspólne podsumowanie i rozmowę na temat spędzonych ferii.
Chętne dzieci, które zgłoszą się w tych dniach do biblioteki na pewno będą świetnie się bawić, pogłębią swoją wiedzę, umiejętności, a przede wszystkim zintegrują się z innymi uczestnikami podczas wspólnie spędzonych ferii.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies