Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Podzielone opinie sprzedawców ws. ograniczenia handlu w niedzielę (wideo)

Najbliższa niedziela (11 marca) będzie pierwszą objętą ustawowym zakazem handlu. Osoby pracujące w placówkach handlowych dostrzegają w zmianach pewne zalety, ale też obniżenie zarobków.

sklep_zakupy_10_03_18

- Właściwie się cieszę, że będę miał kilka niedzieli w miesiącu wolnych - powiedział student z Warszawy, który dorabia jako sprzedawca. Dodał jednak, że będzie to oznaczało około 11 godzin pracy w miesiącu mniej. - Przy moich kosztach to duża różnica - podsumował student.

Dla sprzedawczyni z Warszawy ograniczenie handlu spowoduje problem z dojazdem do pracy. Stwierdziła też, że zmiana wpłynie na jej zarobki, na które składa się procent od utargu. Z powodu krótszego czasu pracy, nie będzie mogła osiągnąć takiej kwoty, jak przed zmianą.

Jan Mosiński z PiS uważa, że studenci mogą znaleźć inną pracę, ponieważ bezrobocie jest niskie.

- Można znaleźć zatrudnienie na sobotę, a w niedzielę odpocząć. Kreatywność jest potrzebna, to jest u studentów chyba cecha nabyta, bo to są ludzie inteligentni - uważa Mosiński.

Mimo zakazu, większość galerii handlowych będzie otwarta, ponieważ mieszczą się w nich apteki, kwiaciarnie, lokale gastronomiczne czy kina, których ograniczenie handlu w niedzielę nie dotyczy.

Zobacz również:
W niedzielę zakaz handlu

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies