Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


Dyrektor Malicki o walorach ZS CKR w Starym Lubiejewie (zdjęcia, wideo)

Od 1 września dyrektorem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie w Starym Lubiejewie jest Roman Malicki. W rozmowie z naszą dziennikarką opowiedział czego oczekiwał od nowej posady i z czym się zetknął.

pracownia_agrotroniki_12_03_18

Lubiejewska szkoła jest jedyną placówką w powiecie ostrowskim, która nadaje kwalifikacje rolnicze.

W grudniu 2017 roku w placówce powstała nowoczesna pracownia agrotroniki. Szkoła od niespełna dwóch lat kształci w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, który zastąpił wcześniejszy zawód - technik mechanizacji rolnictwa.

- Podstawa programowa do nowego zawodu przewiduje m.in. kształcenie teoretyczne i praktyczne w zakresie poznawania budowy i zasady działania urządzeń elektronicznych oraz mechatronicznych stosowanych we współczesnych pojazdach i maszynach rolniczych, umożliwiających realizację idei tzw. rolnictwa precyzyjnego, w którym poprzez sterowanie maszyn i pojazdów rolniczych z wykorzystaniem systemu nawigacji GPS minimalizuje się straty na jałowe przejazdy, zmniejszając tym samym emisję dwutlenku węgla do atmosfery - powiedział Roman Malicki, dyrektor ZS CKR w Starym Lubiejewie.

Dlatego w szkole powstała pracownia agrotroniki, wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne, m.in. zestaw do jazdy automatycznej z terminalem GPS, zestaw panelowy "Sensoryka pojazdów samochodowych", zestaw panelowy "System Climatronic", zestaw panelowy "Podstawy elektroniki i elektrotechniki pojazdowej", zestawy dydaktyczne "Układy kierownicze - elektryczny i hydrauliczny", zestaw dydaktyczny "Pneumatyczny układ hamulcowy".

Uzupełnieniem wyposażenia jest hamownia, umożliwiająca badanie silników ciągników rolniczych i układu przeniesienia napędu, z wykorzystaniem WOM (wału odbioru mocy ciągnika).

Zachęcamy do wysłuchania pełnego wywiadu w poniższym materiale filmowym.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies