Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Strażacy z Łomży odebrali poród w środku nocy (wideo)

Strażacy usuwali pod Łomżą plamę oleju po wypadku. Wtedy zatrzymał się obok nich samochód, w którym jechał mąż z żoną, u której zaczęły się skurcze porodowe. Strażacy zdecydowali się pomóc i odebrali poród.

straz_lomza_porod_13_03_18

- Czekaliśmy na policję. Nagle zatrzymał się samochód, wybiegł z niego mężczyzna. Krzyczał, że jego żona rodzi. Od razu zaczęliśmy pomagać - relacjonował Łukasz Piech z łomżyńskiej straży.

Strażacy najpierw wezwali pogotowie. Jeden z nich miał uprawnienia ratownika medycznego, zaczął odbieranie porodu. Kobieta urodziła dziewczynkę. Strażacy okryli matkę i dziecko wełnianym kocem, by zapobiec utracie ciepła w oczekiwaniu na przyjazd pogotowia.

- Dziewczynka waży 3,4 kg. Trafiła do szpitala w dobrym stanie. Zdrowie oceniono na maksymalną liczbę 10 punktów. Dziękuję strażakom, że poradzili sobie w tak trudnej sytuacji - powiedział lekarz Dariusz Lesicki, koordynator oddziału noworodków w szpitalu w Łomży.

Strażacy spotkali się w szpitalu dzieckiem i mamą. Dziewczynce wręczyli prezent - pluszowego psa strażaka.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies