Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


Nowości w ZS CKR w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie jest placówką, która jest prowadzona i nadzorowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Prawdziwą chlubą szkoły są budynki, w których uczniowie odbywają się zajęcia praktyczne z zakresu techniki mechanizacji rolnictwa, agrotroniki oraz techniki urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

nowosc_zs_ckr1_13_03_18

(Fot. archiwum szkoły)

Bogate wyposażenie pracowni warsztatowych pozwala uczniom zdobywać i rozwijać swoją wiedzę na poziomie europejskim. Ponadto, baza dydaktyczna stale się powiększa, co ma bardzo pozytywny wpływ na stopień jakości kształcenia uczniów, jak również na wysokie wyniki egzaminów zawodowych.

W ostatnim czasie zakupiony został Agregat Talerzowy 2700. Agregat przeznaczony jest do uprawy gleby po orce. Można go również stosować na ścierniskach, jeżeli resztki pożniwne są rozdrabniane, a ściernisko krótkie. Głównym elementem roboczym agregatu jest zespół talerzy, które tną glebę, a następnie ją mieszają.

Park maszynowy szkoły został wzbogacony w nowe maszyny do zbioru płodów rolnych. Jest to zgrabiarka karuzelowa, prasa belująca stałokomorowa, jak również samozaładowcza owijarka do bel. Doświadczenie w pracy z tak zaawansowanym technicznie sprzętem z pewnością przełoży się na poprawę bezpieczeństwa w trakcie prac polowych oraz zainspiruje młodych rolników do dalszego unowocześnia i rozwoju ich własnych gospodarstw.

Nowa pracownia agrotroniki została wzbogacona o stanowisko do badania wtryskiwaczy, hamownię WOM oraz panele edukacyjne tj. sensoryka układów w pojazdach, panele edukacyjne z elektrotechniki, układ wspomagania elektronicznego i układ wspomagania hydraulicznego, hamulcowy układ pneumatyczny oraz układ climatronic.

Tak zaawansowane wyposażenie techniczne daje nauczycielom możliwość przeprowadzania bardzo ciekawych i inspirujących zajęć. A absolwenci ZS CKR w Starym Lubiejewie, opuszczają mury szkoły jako dobrze wykwalifikowani technicy.


Dodaj komentarz