Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


Nowości w ZS CKR w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie jest placówką, która jest prowadzona i nadzorowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Prawdziwą chlubą szkoły są budynki, w których uczniowie odbywają się zajęcia praktyczne z zakresu techniki mechanizacji rolnictwa, agrotroniki oraz techniki urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

nowosc_zs_ckr1_13_03_18

(Fot. archiwum szkoły)

Bogate wyposażenie pracowni warsztatowych pozwala uczniom zdobywać i rozwijać swoją wiedzę na poziomie europejskim. Ponadto, baza dydaktyczna stale się powiększa, co ma bardzo pozytywny wpływ na stopień jakości kształcenia uczniów, jak również na wysokie wyniki egzaminów zawodowych.

W ostatnim czasie zakupiony został Agregat Talerzowy 2700. Agregat przeznaczony jest do uprawy gleby po orce. Można go również stosować na ścierniskach, jeżeli resztki pożniwne są rozdrabniane, a ściernisko krótkie. Głównym elementem roboczym agregatu jest zespół talerzy, które tną glebę, a następnie ją mieszają.

Park maszynowy szkoły został wzbogacony w nowe maszyny do zbioru płodów rolnych. Jest to zgrabiarka karuzelowa, prasa belująca stałokomorowa, jak również samozaładowcza owijarka do bel. Doświadczenie w pracy z tak zaawansowanym technicznie sprzętem z pewnością przełoży się na poprawę bezpieczeństwa w trakcie prac polowych oraz zainspiruje młodych rolników do dalszego unowocześnia i rozwoju ich własnych gospodarstw.

Nowa pracownia agrotroniki została wzbogacona o stanowisko do badania wtryskiwaczy, hamownię WOM oraz panele edukacyjne tj. sensoryka układów w pojazdach, panele edukacyjne z elektrotechniki, układ wspomagania elektronicznego i układ wspomagania hydraulicznego, hamulcowy układ pneumatyczny oraz układ climatronic.

Tak zaawansowane wyposażenie techniczne daje nauczycielom możliwość przeprowadzania bardzo ciekawych i inspirujących zajęć. A absolwenci ZS CKR w Starym Lubiejewie, opuszczają mury szkoły jako dobrze wykwalifikowani technicy.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies