Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Piłka nożna

Serwatka zastopował MKS Małkinia

Piłkarze MKS Małkinia w hicie 13 kolejki A klasy w grupie Siedlce musieli uznać wyższość Watry Mrozy ulegając 2:3. To bardzo bolesna porażka pozbawiająca zespół prowadzony przez trenera Karola Dmochowskiego pozycji wicelidera po rundzie jesiennej.

2018/08/mks-malkinia-jpg_5b850262b77fb

Prowadzenie w trzynastej minucie meczu gospodarzom dał Cezary Maliszewski. Jeszcze przed przerwą wyrównał Daniel Serwatka i pierwsza odsłona meczu zakończyła się podziałem punktów. Po zmianie stron MKS Małkinia ponownie objął prowadzenie za sprawą Piotra Barszcza, ale po niespełna minucie Daniel Serwatka wyrównał stan meczu. Ten sam zawodnik w 71 minucie gry zdobył zwycięskiego gola.

W tabeli A klasy po rundzie jesiennej prowadzi Jastrząb Żeliszew z 35 punktami. Watra Mrozy jest wiceliderem z dorobkiem 25 punktów, tyle samo ma MKS Małkinia, ale w bezpośrednim meczu uległ Watrze. Bezpośredni awans do ligi okręgowej po zakończonym sezonie uzyskają dwa zespoły.

Z walki o awans z pewnością nie zrezygnują kolejne zespoły w tabeli - LKS Ostrówek, Kosovia Kosów Lacki i Polonez Mordy. Szersze podsumowanie rozgrywek A klasy w grupie Siedlce w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.