Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Ruszył konkurs dla sołectw

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w trzeciej edycji konkursu pod nazwą "Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich - Sukcesy widać po sąsiedzku". Jego adresatami są aktywnie działające sołectwa.

2019/03/wies-jpg_5c88b70332081

Celem konkursu jest nagrodzenie najprężniej działających mazowieckich sołectw.

- Chcemy nagrodzić najprężniej działające mazowieckie sołectwa. Chcę podkreślić, że bycie laureatem konkursu KSOW to zarówno ogromne wyróżnienie, jak i docenienie aktywności i troski o wspólnotę. Są to też dodatkowe środki na rozwój miejscowości, bo zgodnie z zasadami samorządności i subsydiarności wspieramy sołectwa również finansowo. Przypomnę, że w zeszłym roku uruchomiliśmy pilotażowy program "Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2018". Dzięki grantom wsie zyskały m.in. nowe place zabaw, siłownie plenerowe, wyremontowano świetlice i remizy, a biblioteki zostały doposażone w książki i sprzęt komputerowy. To blisko 500 tego typu inwestycji na Mazowszu. W tym roku będziemy ten program kontynuować - podkreśla marszałek Adam Struzik.

Do konkursu każda gmina może zgłosić tylko jedno sołectwo. Osiągnięcia, zorganizowane wydarzenia i inicjatywy, zrealizowane inwestycje, które rozwinęły sołectwo, należy przedstawić w formie dokumentów tekstów w kronice, sprawozdań, relacji w mediach czy zdjęć.

W puli nagród jest 30 tys. zł. Za pierwsze miejsce sołectwo może otrzymać do 10 tys. zł, za drugie do 7,5 tys. zł, za trzecie do 5 tys. zł, natomiast wyróżnienie to kwota do 1 tys. zł.

By wziąć udział w konkursie należy wysłać zgłoszenia pisemne wraz z dodatkowymi dokumentami lub dostarczyć osobiście do 2 sierpnia br. - decyduje data wpływu na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa, z dopiskiem na kopercie "Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich - Sukcesy widać po sąsiedzku".

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies