Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


Dzień otwarty CSL Technikum Lotnicze w Nagoszewie (zdjęcia, wideo)

Pierwsza szkoła lotnicza w północno-wschodniej Polsce zaprosiła młodzież z regionu na dzień otwarty. Wydarzenie odbyło się na lotnisku w Grądach.

2019/05/dzien-otwarty-szkola-lotnicza-jpg_5cdbc36a9b448

Przyszli uczniowie Centrum Szkolenia Lotniczego Technikum Lotnicze w Nagoszewie mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami dyrekcji, ośrodka szkolenia lotniczego w Grądach oraz personelem lotniczym i pokładowym jednego z dużych polskich przewoźników lotniczych.

- Chcemy umożliwić młodzieży zdobycie licencji turystycznej pilota. Lotnictwo jest dla tych, którzy chcą. Do lotnictwa przychodzi się na całe życie - mówił podczas spotkania z młodzieżą powiedział Jacek Jarmuła, zastępca dyrektora Centrum Szkolenia Lotniczego Technikum Lotnicze w Nagoszewie.

Podczas spotkania dla uczestników dostępne były też siatki powietrzne, przy których personel lotniczy i techniczny przedstawiał ich budowę i zasady pilotowania, celem przybliżenia zainteresowanym kierunków kształcenia w nowo powstającej szkole.

Placówka oferuje kierunki kształcenia tj. technik awionik, technik mechanik lotniczy, technik lotniskowych służb operacyjnych, technik eksploatacji portów i terminali. Rekrutacja do szkoły ruszyła 13 maja. Więcej informacji uzyskacie pod numerem tel. 797-365-665.

Dzień otwarty Centrum Szkolenia Lotniczego Technikum Lotnicze w Nagoszewie odbył się w piątek 10 maja br. na lotnisku w Grądach.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies