Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Piłka nożna

MKS Małkinia o krok od awansu do ligi okręgowej

W ostatniej odsłonie gier A klasy w grupie Siedlce podopieczni trenera Karola Dmochowskiego wygrali przed własną publicznością z Błękitnymi Stoczek 2:0 i są o krok od awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. MKS Małkinia ma sześć punktów przewagi nad trzecią w tabeli Watrą Mrozy. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

2018/10/mks-malkinia-jpg_5bc58f0e41278

Bramki w niedzielnym starciu przy ulicy Kolejowej w Małkini Górnej padały w drugiej odsłonie. Najpierw w 46 minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Rafał Siwek, a wynik na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Krzysztof Krawczyk.

MKS Małkinia - Błękitni Stoczek 2:0 (0:0)
Bramki: Siwek 46. Krawczyk 89.

MKS: K. Sadowski - Krawczyk, Giziński, Suszczyński, C. Maliszewski, P. Maliszewski, Fydrych (80. Barszcz), Dmochowski, Dawidczyk, Siwek (85. Michalak), Pawłowski oraz Klamer, M. Sadowski

Dzięki zwycięstwu podopieczni trenera Karola Dmochowskiego umocnili się na pozycji wicelidera, która daje awans do ligi okręgowej. Sześć punktów przewagi nad trzecią w tabeli Watrą Mrozy do spora zaliczka zważywszy na to, że do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

MKS Małkinia zagra jeszcze na wyjeździe z Sępem Żelechów, u siebie z Olimpią Latowicz i na koniec powalczy o punkty w wyjazdowym starciu z Watrą Mrozu. Cztery zdobyte punkty w tych trzech meczach dadzą pewny awans zespołowi z powiatu ostrowskiego.