Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


Eksperymenty i nauka w Małkini Górnej (zdjęcia)

Dwadzieścia eksponatów i trzech edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu. Naukobus warszawskiego Centrum Nauki Kopernik odwiedził Małkinię Górną.

2019/08/naukobus-malkinia-jpg_5d512ac93b57e

W dniach 5-6 sierpnia naukobus przyjechał do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkini Górnej. Wystawa udowodniła, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.

Dzieci były zachwycone. Na wystawę zaproszeni byli także dorośli. W wybranych godzinach mogli ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni.

Dotykanie nauki
Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także "Poradnik młodego naukowca". Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu. Dzięki temu można dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Nauka inaczej
Dlaczego naukobus jest tak interesujący? Pozwala dostrzec inną, emocjonującą twarz nauki. To nie są zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw, które rządzą światem. 20 eksponatów daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę - edukatorzy pomagają zrozumieć zasady ich działania oraz przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.

Każda wizyta trwa dwa dni, w czasie których wystawa jest rozstawiona w szkole, a uczniowie, którym
towarzyszą edukatorzy, mogą z niej korzystać przez 6 godzin dziennie.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies