Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


WOŚP zagra w Ostrowi Mazowieckiej

Po raz pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście zorganizują wspólnie Fundacja Dzień Dobry oraz Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

2019/11/puszki-wosp-jpg_5dc404b5b72d8

- Postanowiliśmy w tym roku połączyć nasze siły, energie i doświadczenia. Wspólnie jesteśmy wstanie zrobić więcej i lepiej stąd pomysł, by finał robić razem - wyjaśniła Anna Krajewska, prezes Fundacji Dzień Dobry.

W najgorętszą niedzielę zimy Miejski Dom Kultury zaprosi mieszkańców miasta i całego powiatu ostrowskiego na koncerty i licytacje organizowane w ramach 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.

- Na miejscu, prócz koncertów, na wolontariuszy, którzy trafią do nas z różnych stron, będzie czekała gorąca herbata i coś na ząb. Już teraz zapraszamy artystów, lokalnych przedsiębiorców i aktywistów społecznych, którzy chcą wesprzeć tę inicjatywę. Cieszymy się, że MDK wraz z innymi organizacjami pozarządowymi zagra dla dziecięcej medycyny zabiegowej - powiedziała Marta Molska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

Po raz czwarty trudnej roli szefa sztabu podjęła się Sandra Florczak.

- Finał odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Tego dnia nie zabraknie wolontariuszy na ulicach Ostrowi Mazowieckiej. Planujemy zorganizować też tradycyjne imprezy towarzyszące - poinformowała Sandra Florczak, szefowa ostrowskiego sztabu WOŚP. - Będziemy zbierać będziemy środki na zakup urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji - dodaje.

Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami w czasie 28 finału WOŚP w naszym mieście i powiecie powinny się zgłosić do Sandry Florczak e-mailowo na adres wosp_fdd_ostrowmaz@wp.pl.