Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


"Ocalić od zapomnienia...". Konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży (zdjęcia)

W klubie 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w dniach 26-27 listopada odbyła się siedemnasta edycja konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży pn. "Ocalić od zapomnienia...". Recytowali uczniowie szkół podstawowych i średnich z powiatu ostrowskiego.

2019/11/konkurs-recytatorski-22-wok-jpg_5de10448da7ac Fot. 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny

Pierwszego dnia konkursu, poświęconego twórczości Wandy Chotomskiej, do rywalizacji stanęły dzieci ze szkół podstawowych z powiatu ostrowskiego. Przesłuchano 71 osób w dwóch grupach wiekowych, uczniowie klas I-III i klas IV-VI.

Podczas drugiego dnia przesłuchań młodzież z klas VII i VIII szkół podstawowych i młodzież szkół ponadpodstawowych zaprezentowała utwory poświęcone drugiej wojnie światowej. Do rywalizacji stanęło 36 uczestników.

- Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom przygotowania i choć dla niektórych wiązało się to z dużym stresem, to udział w tego typu konkursach uczy umiejętności publicznego zabierania głosu oraz kontaktu ze słowem - informuje 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny, organizator wydarzenia.

Laureaci konkursu recytatorskiego "Ocalić od zapomnienia..." będą mieli możliwość zaprezentować swoje zdolności recytatorskie reprezentując 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny w "Manewrach Artystycznych Wojska Polskiego 2020".

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie na stronie internetowej 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego.