Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Uczniowie Ekonomika w szpitalu podczas Dnia Życzliwości

Dzień Życzliwości dla Szkolnego Koła Wolontariatu w Ekonomiku jest zawsze bardzo pracowity, …jednak warto podjąć ten trud - nie można przecież odpuścić sobie tak wielkiej szansy na czynienie dobra.

2019/12/ekonimik-wolontariat-jpg_5de386f3e577a

Z okazji tego pięknego święta, Szkolne Koło Wolontariatu chciało sprawić odrobinę radości pracownikom i pacjentom ostrowskiego szpitala. Udało się! Dzięki uprzejmości dyrektora szpitala - Artura Wnuka - oraz pomocy Naczelnej Pielęgniarki - Danuty Jabłonki - wolontariusze z Ekonomika wywołali uśmiech na twarzach pracowników i pacjentów czterech oddziałów - wewnętrznego, kardiologicznego, rehabilitacji narządu ruchu oraz dziecięcego.

Każda napotkana przez nich osoba, poza życzeniami, otrzymała "uśmiechnięty" order za wytrwałość i trud w walce z chorobą, czterolistną koniczynkę na szczęście, słodkości na osłodę ciężkich chwil i wypisaną przez wolontariuszy receptę na szczęście. Dzieciaczkom przebywającym na oddziale pediatrycznym podarowali ponadto pluszowe misie, laleczki, uśmiechnięte baloniki i medale "dzielnego pacjenta". Każdy też mógł zrobić sobie na pamiątkę śmieszne zdjęcie, wykorzystując przyniesione przez wolontariuszy zabawne gadżety.

Wizyta SKW Ekonomik w szpitalu była wyrazem wdzięczności dla wszystkich, którzy angażują się w pomoc drugiemu człowiekowi i sprawiają, że łatwiej jest nieść ciężar choroby, zaś dla pacjentów wizyta ta była niesamowitym zastrzykiem energii. Wszystkim, którzy otrzymali recepty na szczęście przypominamy o ich zrealizowaniu. - piszę do naszej redakcji Anna Błażyńska