Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Przysięga wojskowa kolejnych terytorialsów. Słowa roty zabrzmią po raz ostatni

W najbliższą niedzielę odbędzie się ostatnia w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jest to jednocześnie szósta przysięga w tym roku, a dwunasta od początku sformowania brygady.

2019/09/terytorialsi-przysiega-jpg_5d76282ae41a1 Fot. 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

W niedzielę 8 grudnia od godziny 11.00 bramy jednostki wojskowej przy ul. Wojska Polskiego w Ciechanowie, będą otwarte nie tylko dla gości oraz rodzin żołnierzy składających w tym dniu przysięgę wojskową, ale także dla mieszkańców całego Mazowsza. Będzie to wyjątkowy dzień zarówno dla żołnierzy, którzy wypowiedzą słowa roty przysięgi stając się tym samym pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego, jak i dla całej brygady.

Dzień otwartych koszar rozpocznie się piknikiem militarnym, a o godz. 12.00 odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową. Terytorialsi po złożeniu przysięgi zasilą szeregi czterech batalionów lekkiej piechoty - w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach i Zegrzu Południowym oraz trzy samodzielne pododdziały.

- Ochotnicy zostali powołani do służby 23 listopada br., było to ostatnie powołanie w tym roku, tym samym ostatnie szkolenie 16-dniowe, które jest zaledwie wstępem do całego trzyletniego cyklu szkolenia każdego
żołnierza wojsk obrony terytorialnej - informuje Aneta Szczepaniak, rzeczniczka prasowa 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po nowym roku ruszą kolejne szkolenia dla terytorialsów, pierwsze już 8 lutego w ramach projektu "Ferie w WOT".