Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Usiłowanie zabójstwa w Broku

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Maciejowi B., podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa Rafała K. i spowodowania obrażeń ciała Małgorzaty K. Do zdarzenia doszło w sobotę 4 stycznia 2020 r. w Broku.

2020/01/brok-znak-miejscowosc-jpg_5e1db7added10

- Pokrzywdzeni wraz ze sprawcą przebywali w jednym domu. Pomiędzy domownikami nie działo się nic złego, nie było żadnych nieporozumień ani kłótni, panował spokój. Nagle, z nieznanych przyczyn, 27-letni Maciej B. podszedł od tyłu do 29-letniego Rafała K. i zaczął go dusić, czym spowodował utratę nieprzytomności mężczyzny. Następnie nieprzytomnemu Rafałowi K. nożem kuchennym zadał kilka ciosów w okolice twarzy i szyi. Po tym puścił pokrzywdzonego, umył nóż i próbował go włożyć pokrzywdzonemu w dłoń. Wtedy z łazienki wyszła 24-letnia Małgorzata K., która próbowała pomóc narzeczonemu Rafałowi K. Pomiędzy kobietą, a jej bratem Maciejem B. doszło do przepychanki, podczas której Maciej B. nożem kuchennym pociął jej dłonie nożem i użył paralizatora. Po tych zajściach sprawca uciekł z domu - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Na miejsce wezwano karetki pogotowia ratunkowego, które zabrały pokrzywdzonych do Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.

- W toku podjętych czynności procesowych przesłuchano pokrzywdzonych oraz innych świadków zbrodni usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, uzyskano dokumentację medyczną oraz opinie biegłego z zakresu medycyny. Podejrzany Maciej B. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia odbiegające od zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego - dodaje ostrołęcka prokuratura okręgowa.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.