Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Uczeń "Ekonomika" w drugim etapie projektu STEM

Adrian Orzech, uczeń klasy III TI w Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, wraz ze szkolnym koordynatorem Małgorzatą Grzeszczuk wzięli udział w drugim etapie projektu edukacyjnego STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics organizowanym przez Politechnikę Warszawską.

2020/01/uczen-ekonomik-jpg_5e1dc303c68cf Fot. archiwum szkoły

Do pierwszego etapu konkursu z :Ekonomika" przystąpiło 16 uczniów: czternastu z klasy III TI i dwóch z klasy II TI, spośród których Adrian Orzech zakwalifikował się do drugiego etapu.

Powitanie uczestników drugiego etapu przez organizatorów odbyło się w auli Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Następnie zebrani wzięli udział w wykładzie o Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, podczas którego zaprezentowane zostały kierunki studiów, zakres ciekawych badań i tematy prac dyplomowych.

Po wykładzie nastąpiła część konkursowa drugiego etapu projektu STEM, która trwała 135 minut. Uczniowie rozwiązywali trzy zadania z wykorzystaniem języka programowania C++ lub Python oraz arkusza kalkulacyjnego. W tym czasie szkolni koordynatorzy projektu wzięli udział w warsztatach i wykładach, które prezentowały najnowsze badania i bazę dydaktyczną Politechniki Warszawskiej.

Ogłoszenie wyników drugiego etapu projektu STEM odbędzie się 11 lutego.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.