Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Uczniowie "Ekonomika" w warszawskim BPS

Pod koniec stycznia, ekonomiści z klas pierwszych i drugich ostrowskiego "Ekonomika" wyruszyli na wycieczkę zorganizowaną przez Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej, w ramach podpisanego ze szkołą porozumienia w sprawie objęcia patronatem uczniów klas kształcących się w zawodzie technik ekonomista.

2020/02/ekonomik-bs-ostrow-jpg_5e440a37a4b04 Fot. archiwum szkoły

Ekonomiści w siedzibie Bank Polskiej Spółdzielczości w Warszawie uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez specjalistów w dziedzinie bankowości.

Wiceprezes Krzysztof Kokot opowiedział uczniom o systemie bankowym w Polsce, o roli sektora bankowego w gospodarce i zagadnieniu płynności finansowej. Dyrektor Piotr Epsztein omówił zagadnienia stóp procentowych oraz czynniki wpływające na ich wysokość i zastosowanie. Mariusz Gondek z Departamentu Bezpieczeństwa opowiedział o bezpieczeństwie w sieci i o sposobach zabezpieczania przed ewentualnymi zagrożeniami.

Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania serwerowni banku oraz wystawy w ramach Centrum Historii Polskiej Bankowości Spółdzielczej. Młodzież podczas wykładów uzupełniła już posiadaną wiedzę i z nowym zapałem powróciła do szkoły.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.