Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Straż pożarna


Super Express o pożarze szkoły w Ostrowi Mazowieckiej: "Dramatyczna akcja gaśnicza. Szkoła przestała istnieć"

Informację na temat pożaru tzw. "małej jedynki" w Ostrowi Mazowieckiej zamieścił "Super Express". Serwis napisał o dramatycznej akcji ratowniczej i ciężkiej walce strażaków z ogniem.

2020/02/pozar-jedynka-ostrow-02-20-009-jpg_5e4fdf680bf79

- Ponad 10 godzin trwała walka strażaków ze śmiertelnie niebezpiecznym ognistym żywiołem w Ostrowi Mazowieckiej. Skończyło się zwycięstwem, ale szkoła trzeba było zrównać z ziemią. Dosłownie! - relacjonuje Super Express.

Gazeta dotarła także do oficjalnych komunikatów dotyczących okoliczności powstania pożaru. Na łamach serwisu wypowiedział się kpt. Rafał Kamiński, oficer prasowy komendanta Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.

- Pożar w pomieszczeniach opanowaliśmy stosunkowo szybko. Jednak sprawa okazała się o wiele bardziej skomplikowana. Budynek miał konstrukcję mieszaną: ściany murowane i drewniany, wielowarstwowy dach. I właśnie w tym dachu, między warstwami ogień nadal się tlił. Kiedy dotarliśmy do niego, dotarło także powietrze i płomienie buchnęły z nową siłą - powiedział kpt. Kamiński dla Super Ekspresu.

Super Express poinformował także o wcześniejszych akcjach gaśniczych przeprowadzonych na terenie opuszczonego budynku.
- Pewnym pocieszeniem może być fakt, że szkoła, opuszczona od ponad dwóch lat, i tak miała zostać wyburzona. I nie była to pierwsza straży pożarnej pod pod tym adresem, która przyjeżdżała gasić to ognisko, to jakiś mniejszy pożar w pomieszczeniach - informuje SE.

Do pożaru nieużytkowanym budynku po byłej szkole podstawowej przy ulicy Partyzantów doszło w piątek 21 lutego przed godziną 9.00. Burmistrz miasta Jerzy Bauer poinformował, że na podstawie wstępnej oceny policji doszło do celowego podpalenia budynku. 

Czytaj również:

https://www.ostrowmaz24.pl/art/30169/mala-jedynka-podpalona-komunikat
https://www.ostrowmaz24.pl/art/30158/ponownie-ogien-pojawil-sie-w-budynku-po-bylej-szkole-przy-ul-partyzantow-na-miejscu-pracuje-40-strazakow-zdjecia
https://www.ostrowmaz24.pl/art/30165/budynek-po-malej-jedynce-upadl-trwa-rozbiorka-obiektu-aktualizacja-nowe-zdjecia