Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


"Zero Waste". Prelekcje dotyczące środowiska w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

W budynku starej elektrowni odbyła się prelekcja prowadzona przez uczennice ostrowskiego "Kopernika" dotycząca środowiska. Na spotkaniu z mieszkańcami miasta poruszono tematy tj. geneza zero waste, zasady 5R, czy negatywnego wpływu plastiku na klimat.

2020/03/prelekcja-zero-waste-03-20-012-jpg_5e624d4cd710b

Uczennice LO w Ostrowi Mazowieckiej przedstawiły koncepcję projektu pt. "Przestań, bo psujesz klimat" realizowany przez nie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Prelekcję, która zebrała lokalną młodzież i mieszkańców poprowadziła Aleksandra Gwardiak, Ewa Grabowska i Natalia Lipka. 

- Musimy działać wspólnie, ponad wszelkimi podziałami, a wtedy jest naprawdę duże prawdopodobieństwo, aby raz na zawsze zażegnać kryzys klimatyczny. Nasze drobne codzienne wybory mają znaczenie, my musimy w to uwierzyć, że mamy moc i możemy zmieniać świat - mówiła podczas prelekcji Ewa Grabowska.

Podczas spotkania poruszono tematy tj. geneza zero waste, zasada 5R, stosowanym przez producentów greenwashingu, czy wpływ plastiku na klimat. Zebrane osoby dowiedziały się jak codziennymi wyborami dbać o planetę, świadomie korzystać z jej zasobów i zminimalizować ilość wytwarzanych odpadów. 

- Wiecie już z jakim problemem wszyscy się zmagamy, wiecie w jakim stanie jest nasza planeta i w którą stronę to zmierza. Dobrze wiemy, że to my jesteśmy za to odpowiedzialni, wiemy że mamy na to wpływ i mam nadzieję, że to wszystko czego się dziś dowiedzieliście, wpłynie jakoś na was i postaracie się wprowadzić niektóre z tych rzeczy do swojego życia - mówiła kończąc spotkanie Aleksandra Gwardiak.

Prelekcja pn. "Zero Waste" w ramach projektu pn. "Przestań, bo psujesz klimat" odbyła się w poniedziałek 3 marca br. w starej elektrowni przy ul. 11 Listopada 7 w Ostrowi Mazowieckiej.


Zobacz zdjęcia: "Zero Waste". Prelekcje dotyczące środowiska w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

1/33
2/33
3/33
4/33
5/33
6/33
7/33
8/33
9/33
10/33
11/33
12/33