Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wybory


Zobacz ile możesz zarobić w komisji wyborczej

Najpóźniej do 10 kwietnia można zgłaszać kandydatów do komisji wyborczych, w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.

2018/05/ostrow-flaga-jpg_5aeb1eb0d8838

Znane są również kwoty diet, które będą przyznawane członkom i przewodniczącym komisji.

Termin zgłaszania kandydatów upływa w piątek 10 kwietnia 2020 r. 

Wyborcy mogą samodzielnie zgłaszać swoje kandydatury na członka komisji Komisarzowi Wyborczemu, który może powołać ich w skład komisji w przypadku jej uzupełnienia spośród wyborców.

Sposób zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, wzór zgłoszenia oraz zasady powoływania komisji, a także dokonywania zmian w ich składach oraz tryb przeprowadzenia losowania określa uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z 27 lutego 2019 r. w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych  w kraju, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Parlamentu Europejskiego.

Ile zarobią członkowie i przewodniczący komisji wyborczych?

Zryczałtowane diety członków obwodowych komisji wyborczych wynoszą:

-   przewodniczący - 500 zł,
-   zastępca przewodniczącego - 400 zł,
-   członek  - 350 zł.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.